1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Kitaplarım Bile Kül Oldu"
"Kitaplarım Bile Kül Oldu"

"Kitaplarım Bile Kül Oldu"

Şırnak'ın Silopi ilçesinde çatışmaların ardından evinin halini gören aile yaşanan olaylara tepkili. 6 çocuk babası Ahmet K. açlıktan hayvanlarının telef olduğunu söyledi. Evin sınavlara hazırlanan çocukları kitaplarının bile kül olduğunu söylüyor.

A+A-

Şırnak'ın Silopi ilçesinde çatışmalarda çıkan yangında evleri kullanılamaz hale gelen aile yaşanan olaylara tepkili. Evleri hasar gören 6 çocuk babası Ahmet K. çocukları ve aynı evi paylaştığı kardeşleriyle yakınlarının yanına yerleşmek zorunda kaldı. Olaylar nedeniyle 18 hayvanının da açlıktan telef olduğunu ifade eden Ahmet K, "Evimiz kül, hayvanlarımız telef oldu. Evimiz yok dışarıda kaldık" dedi. YGS'ye hazırlanan Hacer ise "Bu nasıl bir insafsızlık? Ders çalışacağımı ne evimiz ne de kitabımız kaldı" dedi. Hüseyin ise "Gördüğünüz gibi ne çalışma imkanımız ne de evimiz kaldı. Kitaplarımız kül oldu. Yenilerini nasıl alacağımı bilemiyorum" siye konuştu.

 

 

"Artık kimse ölmesin"

İlçede 14 Aralık'ta PKK'lılarca kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, tuzaklanmış patlayıcıların imha edilmesi amacıyla güvenlik güçlerince gerçekleştirilen operasyonlarda vatandaşların can güvenliğinin sağlanması için ilan edilen sokağa çıkma yasağının dün itibarıyla 05.00 ile 18.00 saatleri arasında sona ermesiyle vatandaşlar geride bıraktıkları evlerinde oluşan tahribatın üzüntüsünü yaşıyor.

Barbaros Mahallesindeki evleri yanan 6 çocuk babası Ahmet K. çocukları ve aynı evi paylaştığı kardeşleriyle yakınlarının yanına yerleşmek zorunda kaldı. Ahmet K, büyük zorluklarla edindiği birikimiyle aldığı evinin ve eşyalarının olaylar nedeniyle yanıp küle dönüştüğünü söyledi. Olaylar nedeniyle 18 hayvanının açlıktan telef olduğunu ifade eden Ahmet K, "Evimiz kül, hayvanlarımız telef oldu. Evimiz yok dışarıda kaldık. Artık kimse ölmesin, barış ve kardeşlik olsun" dedi.

 

 
Ahmet K, yaşanan tüm olayların sona ermesini ve huzurun hakim olmasını istediğini anlatarak, "Bizler okula gidemedik cahil kaldık ama çocuklarımın kardeşlerimin okula gitmesini, okumasını istiyorum. Çocuklarımız da bizim gibi cahil kalmasın. Bizim başımıza gelenler son olsun başkaları bu sıkıntıyı yaşamasın" ifadelerini kullandı.

"Bu nasıl bir insafsızlık?"

 

 
 

Ahmet K'nın aynı evde yaşayan kardeşi Hacer K, YGS sınavına hazırlandığını ancak kitaplarının ve yaşadıkları evin yandığını söyledi.

 

"Bu nasıl bir insafsızlık? Ders çalışacağımı ne evimiz ne de kitabımız kaldı" diyen Hacer K, ders çalışacakları bir evlerinin dahi kalmadığını kaydetti.

Ahmet K'nın kardeşi Hüseyin K. ise üniversite sınavına hazırlandığını ancak evlerinin yanması nedeniyle mağdur olduklarını dile getirdi.

Yaşanan olaylar nedeniyle bir aydır ders çalışamadığına işaret eden Hüseyin K, "Gördüğünüz gibi ne çalışma imkanımız ne de evimiz kaldı. Kitaplarımız kül oldu. Yenilerini nasıl alacağımı bilemiyorum" diye konuştu.

Bu tür olayların olmasını istemediklerini vurgulayan Hüseyin K, üniversite sınavını kazanıp, eğitimini sürdürmek istediğini sözlerine ekledi.

Su şebekesi onarılıyor

İlçede PKK saldırılar nedeniyle zarar gören su şebekesinin onarımı için çalışmalara başlandı.

Kesintinin sürdüğü mahallelerde kadınlar ihtiyaçlarını çeşmelerden bidonlara doldurdukları su ile karşılamaya çalışıyor.

 

 

 

 

 
 

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT