Kışlada 409. Sır Ölüm

18.02.2011 14:56
Kışlada 409. Sır Ölüm
Hatay’ın Kırıkhan İlçesi 1. Hudut Taburu’nda askerlik yapan İsa Akdoğan başından tek kurşunla vurulmuş olarak bulundu.

Hatay'ın Kırıkhan İlçesi 1. Hudut Taburu'nda askerlik yapan İsa Akdoğan başından tek kurşunla vurulmuş olarak bulundu. Komutanlık ailesine "Oğlunuz intihar etti gelin alın" dedi. Ölen gencin bir ağabeyinin PKK davasından cezaevinde olduğunu hatırlatan aile ise intihara inanmadıklarını belirterek gerçeklerin ortaya çıkması için hukuki yollara başvuracaklarını ifade etti. Akdoğan TSK'da son beş yılda intihar eden 409. er oldu.

İntihar etmiş olamaz

Akdoğan'ın ağabeyi Ziver Akdoğan, kardeşiyle en son 14 Şubat'ta Kandil nedeniyle telefonda görüştüklerini, moralinin çok iyi olduğunu söyledi. Bu görüşmeden sadece birkaç saat sonra kardeşinin ölüm haberini aldıklarını belirten Akdoğan "Otopsi raporunda sadece 'kafatası parçalanmış' notu vardı. Başka bilgi yoktu. Bir kardeşimiz PKK davasından cezaevinde yatıyor. Biz, bu ölümün intihar olmadığına inanıyoruz. Aydınlanması için tüm hukuki yollara başvuracağız" dedi.

BDP Van Milletvekili Fatma Kurtulan'ın TSK'daki asker intiharlarına ilişkin soru önergesini yanıtlayan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, yanıtında son beş yılda ordudaki asker intiharlarına ilişkin sayısal bilgiler vermişti. Gönül, "Son beş yılda orduda 408 asker intihar ederek hayatını kaybetti" demişti. Bakan Gönül alınan tedbirlerle Emniyet ve Kaza Önlemi Sisteminin etkin şekilde işletilmesi sayesinde TSK'da gerçekleşen intihar olaylarında önceki yıllara göre azalma olduğunu söylemişti.

Muzaffer Duru / TARAF

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim