1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kiralık Ev Ararken Öldürüldü
Kiralık Ev Ararken Öldürüldü

Kiralık Ev Ararken Öldürüldü

27 gün önce tayini çıktığı Hakkâri’de uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden polis memuru Bayram Göde’nin kiralık ev ararken sokakta vurulduğu ortaya çıktı.

10 Ağustos 2011 Çarşamba 09:27A+A-

Hakkâri’de uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren polis memuru Bayram Göde’nin henüz 27 gün önce kente tayin olduğu ve vurulduğunda kiralık ev aradığı öğrenildi.

29 yaşındaki polis memuru Bayram Göde, İstanbul’da görev yapıyordu. 27 gün önce Hakkâri’ye tayini çıktı. 6 yaşındaki oğlu Cihan ve 7 aylık hamile eşini İstanbul’da bırakıp gitti Hakkâri’ye. “Önce ben bir gidip göreyim. Kalacağımız evi tutayım sizi öyle aldıracağım” dedi vedalaşırken. Önceki gün de eşine ve oğluna verdiği sözü tutmak için çıktı sokağa. Kiralık bir ev bakıyordu. İki uzman çavuşun sokakta öldürülmesinin üzerinden kısa süre geçmişti. Belki de o nedenle sivil kıyafetle çıktı caddeye ama kendisini bekleyen pusudan kurtulamadı.

Arkadan yaklaşan, yüzü sarılı bir kişi iki el ateş etti. Kanlar içinde yere yığıldı Göde. Hastaneye kaldırıldı ama artık çok geçti. Göde’nin ölüm haberi, Mersin’in Erdemli İlçesi’ndeki ailesine ulaştığında acı dolu feryatlar yükseldi. Baba Ramazan Göde gözyaşlarını tutamazken, sinir krizi geçiren anne Gülperi Göde ve diğer yakınları ise güçlükle sakinleştirildi. Oğlunun bir ay önce tayinin Hakkari’ye çıktığını ifade eden Ramazan Göde, “Son günlerde televizyonlardan sürekli şehit haberleri dinliyorduk. Oğlumuz da Hakkari’ye tayin olunca biraz daha dikkatle, korkuyla dinlemeye başladık. Korktuğumuz başımıza geldi, ateş bu kez bizim evimize düştü” dedi.

Ramazan Göde, “Oğlum bir Bayram günü doğdu bir Ramazan günü de şehit oldu. Şehitlerin arkasından ağlanmaz, ancak baba yüreği dayanmıyor ağlıyorum” diye konuştu. (Ömer Oğuz / Taraf) 

HABERE YORUM KAT