1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kıpırdasa Ölecek Olan Haberal Yemin Etti
Kıpırdasa Ölecek Olan Haberal Yemin Etti

Kıpırdasa Ölecek Olan Haberal Yemin Etti

Ergenekon Terör Örgütü Davası sürerken kıpırdasa öleceği ile ilgili rapor verilen CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, TBMM Genel Kurulu’nda yemin ederek görevine başladı

A+A-

Ergenekon Terör Örgütü Davası’nda 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan, tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak tahliye edilen Haberal, Meclis’in açıldığı ilk günde uygulanan ziyaretçi yasağı nedeniyle TBMM Genel Kurulu’nda and içememişti.

Haberal, Genel Kurul Salonu’na CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile girdi. CHP’li vekiller Haberal ile tokalaşarak ‘hoş geldin’ dedi. Haberal, Genel Kurul Salonu’nda Kılıçdaroğlu’nun yanında Grup Başkanvekili Engin Altay ile birlikte oturdu. Meclis Genel Kurulu, TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında saat 15.00’te toplandı. Kısa bir teşekkür konuşması yapan Bahçekapılı birleşimi açtıktan sonra ant içmesi için Haberal’ı kürsüye davet etti. Haberal, kürsüye gelerek yemin etti. Haberal’ın yeminini ziyaretçi locasında ailesi, partililer izledi.

KIPIRDASA ÖLECEK RAPORU VERİLMİŞTİ

Ergenekon davası sürecinde ‘kıpırdasa öleceği’ belirtilen ve tutukluluk süresinin 2 yılını cezaevi yerine hastanede geçiren Haberal, tahliye edilişinin ardından hareketliliği ile dikkat çekmişti. Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin talebi üzerine Haberal’ın sağlık durumunu inceleyen Adli Tıp raporunda Haberal için ‘golf, bowling, tenis bile oynar’ sonucuna varılmıştı.

UMARIM ARKASI GELİR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Zongundak Milletvekili Mehmet Haberal’ın, Meclis’te and içmesinden önce, “Darısı, tutuklu 7 milletvekilinin başına.  Bu önemli bir adım, umuyorum arkası gelir” dedi.

BAHÇEKAPILI GENEL KURULU İLK DEFA YÖNETTİ

Ayşe Nur Bahçekapılı ise TBMM Başkanvekili sıfatı ile Meclis’i ilk defa yönetti. Bahçekapılı, “Umarım yeni yasama yılında yapılacak görüşmeler karşılıklı saygı, hoşgörü içinde, kişi haklarını gözeterek gerçekleşir” dedi.

Hasan Önal / Yeni Akit

HABERE YORUM KAT

1 Yorum