1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Kimyasal Katliamın Filistinli Kurbanları
Kimyasal Katliamın Filistinli Kurbanları

Kimyasal Katliamın Filistinli Kurbanları

Aralarında çocuklarında bulunduğu 11 Filistinli'nin Suriye'de yaşanan kimyasal silah saldırısında vefat ettiği öğrenildi.

A+A-

Batı Yaka'nın Cenin kentinden Ebu Zeyd El-Hurani ailesi, akrabalarından aralarında çocukların da bulunduğu 11 kişinin Suriye'nin doğusunda El-Ğuta'da kimyasal silahla gerçekleştirilen katliamda şehit olduğunu açıkladı.

Ebu Zeyd El-Hurani ailesi, dün (24 Ağustos Cumartesi) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, aile üyelerinden altısı çocuk on bir kişinin geçtiğimiz günlerde yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği El-Ğuta'daki katliamda şehit olduğu haberini aldıklarını söyledi.

Acı haberin kendilerine önceki gün ulaştığını açıklayan aile, katliam kurbanı aile fertlerinin 77 yaşındaki Zahir Ali Ebu Zeyd ve 70 yaşındaki eşi Fethiyye, 33 yaşındaki amcaoğlu Yahya Zahir Ebu Zeyd ve 25 yaşındaki eşi Nesrin, 30 yaşındaki amcakızı Semer, Yahya ve Semer'in yaşları 3 ile 7 arasında değişen 6 çocuğu olduğunu bildirdi.

Ailenin Suriye'deki kriz nedeniyle Cuber köyünden zirai bölge olan ve daha güvenli sayılan El-Ğuta köyüne taşındığını fakat ölümün kendilerini orada gelip bulduğunu söyleyen Ebu Zeyd El-Hurani ailesi, Cenin kentinde taziyeleri kabul için dünden itibaren üç gün süreyle taziye evi açılacağını açıkladı.

HABERE YORUM KAT