"Kimse Şike Yasası İçin Gayret Göstermez"

04.12.2011 00:23
Kimse Şike Yasası İçin Gayret Göstermez
Başbakan Yardımcısı Arınç, "Sanıyorum artık siyasi partilerden hiçbir temsilci bu kanunun çıkması için bir gayret göstermeyecektir" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, şike cezalarına indirim getiren yasayı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün veto etmesini, "Sayın Cumhurbaşkanımızın hukuki gerekçesine aynen katılıyorum, bence hayırlı oldu." sözleriyle değerlendirdi.

Arınç, "Sanıyorum artık siyasi partilerden hiçbir temsilci bu kanunun çıkması için bir gayret göstermeyecektir." dedi.

Arınç şöyle konuştu:

"Ben şahsen sayın Cumhurbaşkanımızın takdirlerine, hukuki mütalasına, gerekçelerine aynen katılıyorum. Bu kamuoyunda da büyük bir duyarlılık oluşturulmuştu. Bu Meclis'e gönderilmekle de sayın Cumhurbaşkanımızın kamuoyunun vicdanına da, sesine de, düşüncesine de ortak olduğuna inanıyorum. Bence hayırlı oldu. Çünkü bu sadece şike yasası diye isimlendirilmesi doğru değil. Sporda şikenin önlenmesi ve sporun içinde eğer şike ya da başka yanlışlıklar varsa bunlara ağır cezalar verilerek sporun temizlenmesi anlamına geliyordu. Hukuki prosedür şöyle, Meclis tekrar komisyonda bunu ele alır. Değişiklikler yaparak tekrar Genel Kurul'a sevkedebilir. Veya bu gelir geldikten sonra olduğu yerde kalır. Yani yenilenmesi için yeniden tahkik edilmesi lazım. Ama sanıyorum bu gerekçeler doğrultusunda siyasi partilerden hiçbir temsilci bu kanunun tekrar çıkarılması için gayret göstermeyecektir" (TRT)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim