1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kilis’te de Suriyeli Mültecilere Saldırı
Kilis’te de Suriyeli Mültecilere Saldırı

Kilis’te de Suriyeli Mültecilere Saldırı

Gaziantep'teki gerilim Kilis'te baş göstermeye başladı. Dün gece saatlerinde mahallelilerle Suriyeliler arasında çocuk yüzünden çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Buradaki Suriyeliler de tahliye edilmeye başlandı

A+A-

Kilis'te, Suriyeliler ile mahalleliler arasında çocuk kavgası yüzünden olaylar çıktı. Gerginliğin tırmandığı mahalledeki olaylara güvenlik güçleri müdahale ederken, AFAD ekipleri 75 Suriyeli sığınmacıyı mahalleden tahliye etti.

Gaziantep'te günlerdir süren Suriyeli gerilimi Kilis'te de patladı. Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Kesmelik Caddesi'nde gece saatlerinde mahallelilerle Suriyeliler arasında çocuk yüzünden tartışma çıktı. Kısa sürede tartışma kavgaya dönüştü. Mahalleliler, Suriyelilerin oturduğu evleri taş yağmuruna tutunca güvenlik güçleri zırhlı araçların desteğiyle kalabalığı dağıtmaya çalıştı. Olaylar sırasında yaralanan 1 Suriyeli sığınmacı Kilis Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Halkı tahrik ettikleri iddiasıyla 2 kişi gözaltına alınırken polis, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile irtibata geçerek Suriyelilerin mahalleden tahliyesini istedi. İl Afet ve Acil Durum Müdürü İlhami Akgül de olay yerine gelerek polis ekipleri ile birlikte 75 kişiden oluşan 12 Suriyeli ailenin sağlanan araçlarla başka yere naklini sağladı.

 

HABERE YORUM KAT