1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kılıçdaroğlu’nu Kardeşi Yalanladı!
Kılıçdaroğlu’nu Kardeşi Yalanladı!

Kılıçdaroğlu’nu Kardeşi Yalanladı!

Kılıçdaroğlu dün CHP MKYK’sında kardeşinin işten çıkarıldığını duyurdu ama kardeşi böyle bir şey yok diyor.

A+A-

Kılıçdaroğlu dün CHP MKYK’sında kardeşinin işten çıkarıldığını duyurdu ama kardeşi böyle bir şey yok diyor. Neden açıklama yapmadan önce kardeşine sormamış? Yoksa Kemal Bey kardeşine küs mü?

Kemal Kılıçdaroğlu medyanın da desteğiyle popüler mesaj ve görüntüler vermeyi seviyor. İzmir Gaziemir’de kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun bir inşaatta bekçilik yaptığına dair bilginin medya tarafından ele alınma biçimi son derece ilginç bir gündem oluşturdu.

Medya ana muhalefet partisi başkanı bir kişinin kardeşinin bekçiliği yapması durumunu Kılıçdaroğlu’nu parlatma adına haberleştirince, Kılıçdaroğlu da fırsatı kaçırmadı ve bol bol propaganda yaptı. Kemal Beyin dürüstlüğü, halkçılığı ve benzeri faziletleri çokça konuşuldu.

Ama konunun siyasi getirisi bununla sınırlı kalmamalıydı. Hükümete bakan yüzü de olmalıydı ve nitekim dün Kemal Bey kardeşinin maliye baskısı yüzünde işten çıkarıldığını ilan ederek muhalefet partisi başkanı olma konumunun gereğini yaptı!

Oysa kardeşi böyle bir durumun söz konusu olmadığını, sadece medyanın yoğun ilgisinden ötürü firmanın kendisine izin verdiğini söylüyor.

Bu durumda abi-kardeş ilişkisi hakkında ister istemez akla şu soru geliyor. Neden Kemal Bey basına açıklama yapmadan önce kardeşinden konu hakkına net bilgi alma ihtiyacı hissetmedi. İnsan kardeşi tarafından bir gün sonra yanlışlanacak sözler sarfeder mi?

Kim bilir belki de şunu sormak lazım: Yoksa dürüst, halkçı lider kardeşine izin verilmesi konusunu politik bir malzemeye dönüştürmek için bile bile mi bu hikayeyi uydurdu?

HABERE YORUM KAT