Kılıçdaroğlu’ndan Sinsi Teklif

10.10.2014 11:07
Kılıçdaroğlu’ndan Sinsi Teklif
Yeni tezkere önerisiyle geleneksel müttefiklerine selam çakarken CHP Genel Başkanı komik mi komik duruma düşmüş!

HAKSÖZ-HABER

Kılıçdaroğlu dün basının karşısına geçmiş, o bildik yumuşak ama bir o kadar da sinsi üslubuyla “gelin, yeni bir tezkere çıkaralım” derken CHP zihniyetinin hem ne kadar fırsatçı, hem de ne kadar boş olduğunu bir kere daha sergilemekteydi.

Esed rejimini cansiperane savunmaya devam eden Kılıçdaroğlu’nun IŞİD üzerinden sol, alevi ve Kürt milliyetçisi kesimlere de sıcak gelecek bir mesaj verme çabası içinde olduğu belliydi.

Önerdiği şu, asker Kobani’ye girecek ve orada IŞİD’i temizleyecekmiş ve sonra da çıkıp evine dönecekmiş!

Bu sefil öneriye muhtemelen çevresindekiler bile gülmüş, “bakın işte biz ülkemize sıçrayan kaos ve karmaşaya karşı ne güzel öneri getirdik” saçmalığına kimse inanmamıştır ama olsun önemli olan konuşmak değil mi, konuş gitsin! Nasılsa kimse senden somut adım atmanı beklemiyor.

Peki diyelim ki, IŞİD’i Kobani’den süpürdün, e IŞİD ne yapacak “kaderimiz buymuş” deyip kös kös Rakka’ya mı dönecek? Kobani’de başlattığın bu savaşın orada biteceği gibi aptalca bir öngörüyle hareket etmek seni tatmin ediyor olabilir ama yanı başında hiç mi aklı başında kimse kalmadı?

Kobani tezkeresinin gerekçesi de çok ilginç. Ülkemiz vatandaşlarının oradaki akrabalarını kurtarmak! Al sana bir sefil düşünce örneği daha!

Müslümanların birbirilerinin kardeşi olduğu gerçeğini idrak etmeni beklemiyoruz ama şunu da mı düşünemiyorsun? Ülkemizin vatandaşlarının akrabaları sadece Kobani’de mi yaşıyor?

Halep’te, İdlib’te, Azez’de ve Esed vahşetinin her gün onlarca insanı katlettiği diğer yerleşim bölgelerindeki insanlar için bir şey yapılması gerekir diyenlere düşmanlıkta sınır tanımayan siz Kobani ile birlikte mi hatırladınız insanlığı, kardeşliği? 

 • Yorumlar 3
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim