1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kılıçdaroğlu, Paralel Yapı İlişkisini İtiraf Etti
Kılıçdaroğlu, Paralel Yapı İlişkisini İtiraf Etti

Kılıçdaroğlu, Paralel Yapı İlişkisini İtiraf Etti

Seçime sayılı günler kaldı. Hürriyet'e verdiği röportaj Kemal Kılıçdaroğlu ile Cemaat arasındaki bağı kanıtladı.

A+A-

Kemal Kılıçdaroğlu, Doğan Grubu'nun gazetesi Hürriyet'in yazarlarıyla bir araya geldi. "Suriye sınırı eski haline dönecek. MİT TIR'ları da gidip gelmeyecek. Silah taşımayacaklar. Kamyonlardaki kasaların nasıl açıldığının, bombaların görüntüleri var. Ben de seyrettim" dedi. 

ÖNCE KILIÇDAROĞLU İZLİYOR 

Böylece CHP lideri, Türkmenlere gönderilen yardımlarla ilgili paralelin kurduğu kumpası itiraf etti. Paralel Örgüt tarafından çekilen görüntülerin önce Kılıçdaroğlu'na gittiği de belgelendi.

Ancak bu Kılıçdaroğlu için ilk değildi. Takvim gazetesinde yer alan habere göre Paralel Yapı, Dışişleri Bakanlığı'nda 16 Mart 2014'te yapılan çok gizli toplantıyı dinledi. Kayıtları da Kılıçdaroğlu'na iletti. CHP lideri, 19 Mart'ta ise Paralel Örgüt'ün kanalına çıktı. "Suriye'ye asker sokacaklar" diyerek milli sırları dünyaya ilan etti. Kemal Bey'in kaset bilgisi bununla da sınırlı değildi. Zira Deniz Baykal'ı koltuğundan eden görüntülerin Almanya'dan gönderildiği iddia edildi. Bu görüntüleri önce Kılıçdaroğlu ile Gürsel Tekin izledi. Şantaj kaseti, 10 Mayıs 2010 tarihinde internete düştü. Bu şok gelişmeden sonra Baykal istifa etti. Yerine Kılıçdaroğlu geldi.
 

HABERE YORUM KAT