1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kılıçdaroğlu: Orduyu Ancak Ben Eleştirebilirim
Kılıçdaroğlu: Orduyu Ancak Ben Eleştirebilirim

Kılıçdaroğlu: Orduyu Ancak Ben Eleştirebilirim

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li Batum'un sözlerini eleştirirken kullandığı ifade ile şaşırttı. Kılıçdaroğlu, Ordu ancak Genel Başkan katında eleştirilebilir" şeklinde konuştu.

08 Şubat 2011 Salı 18:23A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk askerini 'kâğıttan kaplan'a benzeten Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum'u üstü kapalı olarak eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, CHP'de orduyu ancak genel başkanın eleştirebileceğini söyledi. TBMM'de partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın CHP'li Batum'a yönelik eleştirilerine, "Sayın Başbakan bugün bizi eleştirmiş, ordumuzu övmüş. Başbakan eleştirisinde haklı olabilir. Ben Sayın Başbakan'dan bunu beklerim. Bizi eleştirmeyi bildiğin gibi kendini eleştirmeyi de bileceksin. Eğer senin bakanın, 'Bu orduyla mı savaşa girecekti' der ve sen sesini çıkarmazsan, sen orduya saygı göstermiyorsun demektir." karşılığını verdi.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında isim vermeden CHP Genel Başkan Yardımcısı Batum'u sert sözlerle eleştirdi. Türk ordusunun Atatürk'ün mirası olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, partisinde TSK'yı ancak genel başkanın eleştirebileceğini belirtti.

CHP lideri, "Biz sadece orduya değil devletin tüm kurumlarına saygılıyız. O saygıyı çok iyi bilmeliyiz. Hiç kimse ordu üzerinden siyaset yapmaz. Bu, bize Mustafa Kemal'in verdiği bir mirastır. Bunu herkes koruyacak. Önceki genel başkanımızın söylediği bir söz var, 'orduyu eleştirmek ancak CHP genel başkanı katında mümkün olabilir' Tek ve güçlü bir ses çıkarmalıyız. Biz halkımız seviyoruz, onlara güveniyoruz." ifadelerini kullandı.

YENİ ŞAFAK

HABERE YORUM KAT