1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kılıçdaroğlu: "Gel Başbakan Ol"
Kılıçdaroğlu: "Gel Başbakan Ol"

Kılıçdaroğlu: "Gel Başbakan Ol"

Koalisyon tartışmaları devam ederken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye “Birlikte hükümet kuralım, Başbakan sen ol.” çağrısı yaptı.

A+A-

Hürriyet ve Sözcü gazetelerine açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli’ye: “Bu dönemde iktidar olmak, ateşe girmek gibi bir şey. Gel başbakan ol. Bu fedakârlığa varım. Ben ateşten gömleği girmeye hazırım.” diye seslendi.

CHP lideri: “Bu koalisyonda kimin önce başbakan olacağı önemli değil. Önemli olan da ilkelerde buluşmak. 14 ilkemizde de ayrılık olduğunu görmüyorum.” dedi.

HDP Desteği Nasıl Olacak?

Kılıçdaroğlu, MHP’nin çözüm süreci konusundaki tutumu nedeniyle HDP’nin desteğini nasıl alacağı yönündeki soruya: “Türkiye’nin dünya kadar sorunu var. Bunların çözülmesi lâzım. Siyaset sanatı da çözüm üretme sanatıdır.” yanıtını verdi.

CHP, MHP ve HDP’nin seçim bildirgelerindeki vaat ve projelerin belli olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, ortak unsurlar üzerinden ülke sorunlarının çözümünde önemli adımlar atılabileceğini kaydetti.

HABERE YORUM KAT