1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kılıçdaroğlu: “Ergenekon'a Üye Olacağım!”
Kılıçdaroğlu: “Ergenekona Üye Olacağım!”

Kılıçdaroğlu: “Ergenekon'a Üye Olacağım!”

CHP lideri, eski başkanı Baykal’ın “Ergenekon’un avukatıyım!” sözlerini bir adım daha ileriye taşıdı: “Nerede bu örgüt, gideceğim üye olacağım!”

16 Şubat 2011 Çarşamba 11:59A+A-

CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Ergenekon Terör Örgütü'nün avukatı olduğunu açıklamıştı. Kemal Kılıçdaroğlu bir adım daha attı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kanlı eylemlerle darbe zemini oluşturmakla suçlanan Ergenekon terör örgütüne sahip çıktı.

Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grubu'nda, "Demokrasiyi demokrasi yapan seçim değildir; demokrasiyi demokrasi yapan kurumlarıdır" dedi.

CHP lideri Odatv adlı internet sitesinin sahibi Soner Yalçın'ın gözaltına alınmasını eleştirdi, Yalçın'ı, 'çalışan, üreten, kalemini satmayan, besleme ve yandaş olmayan, kaya gibi bir adam' diye niteledi. Yalçın'ın Ergenekon'a üye olmakla suçlandığını hatırlatırken şu ifadeleri kullandı:

"Ergenekon terör örgütüne üye olmak... 3 yıldır devam ediyor, örgüt üyeliğine istediğiniz zaman gidip üye olabiliyorsunuz. Nerede bu örgüt, gideceğim üye olacağım. Bunlarda akıl mantık yok, bunlar için hukuk diye bir kavram yok ki... 'İstediğimi tutuklarım, istediğim yargıca düşürürüm, istediğim karan vermezse yargıcı değiştiririm, değiştirdikten sonra istediğimi tutuklarım, gözaltına aldırırım. Hakimlerimi atarım, arkadaşlar dava geliyor, karan nasıl vereceğinizi bilirsiniz.' Bu mu hukuk? Kaygımız buradan. Hukuk, bağımsız ve tarafsız olmalı, bu özelliklerini yitirirse hukuk olmaz."

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'a, ''Yargını, medyanı kurdun, iş dünyanı kendine göre oluşturdun, yasama organı zaten emrinde. Senden bir şey istiyorum, bizim dokunulmazlığımızı kaldır arkadaş, istemiyoruz dokunulmazlık'' diye seslendi.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum