1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Kılıçdaroğlu Brüksel’deki Saldırıların Faturasını da Erdoğan'a Kesti!
Kılıçdaroğlu Brüksel’deki Saldırıların Faturasını da Erdoğan'a Kesti!

Kılıçdaroğlu Brüksel’deki Saldırıların Faturasını da Erdoğan'a Kesti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Brüksel'deki saldırıların ardından hükümeti eleştirdi.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de yapılan saldırılar için "Terör insanlık suçudur" dedi ve devamında saldırganlar için Türkiye’nin eğitim üssü olduğunu iddia edip şunları söyledi:

“TÜRKİYE CANLI BOMBALARIN EĞİTİM ALANI OLMUŞ”

“Canlı bombanın eğitim alanına dönüştü Türkiye. Böyle bir anlayış, yapı olabilir mi? Sorumlusu kim? İstanbul'da bombalar patladı derbi iptal edildi. Şimdi ne diyorlar? Sokaklara çıkalım diyorlar. Sen maça gidenlerin güvenliğini sağlamaktan acizsin, turist niye gelsin? Sen Türkiye'nin güvenliğini nasıl sağlayacaksın? Kendi vatandaşını koruyamayan hükümet ülkenin sorunlarını çözemez.”

BİR ŞEYİ DAHA ÖĞRENDİK

“Bir şeyi daha öğrendik: Türkiye'de yabancı ülkelerin temsilcilikleri var; onların uyarılarını ne kadar doğru olduğunu öğrendik. Bu ne anlama geliyor? Bu, hükümetin işlevini yitirdiği anlamına geliyor. Yabancı unsurların terörü bizden iyi tanıdıkları belli oldu. Neden böyle oldu? Birincisi Türkiye'de terörle mücadele edeceğim diye terör örgütleriyle masaya oturdu. Gömleğin iliği en başta yanlış iliklendi. Koskaca TC, anayasası olan bir devleti nasıl bir terör örgütüyle aynı masada bir araya getirirsiniz? Her vatandaşın bunun hesabını sorması gerekir. Masaya oturdular terör örgütünün güçlenmesine katkı sağladılar. Silahları bırakmadılar ama masadalar. Eşit koşullarda değiller. Masaya oturacağım silahı bırakmayacağım dediler. Valilere talimat verdiler. AKP'nin yöneticiler terör örgütlüğüne yardım yataklık yapıyor diye bu yüzden söyledik."

Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında yaptığı konuşma:

*

Cumhuriyet gazetesi de Kılıçdaroğlu'yla benzer bir dil kullanarak saldırıları adeta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'ye fature etmişti.

Konuyla ilgili haber-analizimizi aşağıdaki linki tıklayarak okuyabilirsiniz:

UTANMASALAR BRÜKSEL BOMBALARINI DA ERDOĞAN’A MAL EDECEKLER!>>>

HABERE YORUM KAT