1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Kesep'te 2 Türkiyeli Müslüman Şehit Oldu
Kesep'te 2 Türkiyeli Müslüman Şehit Oldu

Kesep'te 2 Türkiyeli Müslüman Şehit Oldu

Lazkiye'ye bağlı Keseb kasabası kırsalında direnişçilerin yaptığı bir operasyonda 2 Türkiye kardeşimiz şehit oldu.

A+A-

45.km noktasında (Şehidler Tepesi) çatışmaların şiddetlendiği son günlerde Keseb ve civarında da hareketlilik yaşanıyor. Şalma, Nebi Ayn ve Qastal Maaf bölgesinde her gün çatışma haberleri geliyor.

23 Nisan 2014 sabahı Keseb kırsalında Esed'e bilgi akışı sağlayan bir hücre evi tespit edilmesi üzerine Nusret Cephesi tarafından Esed milislerine saldırı başlatıldı.

Bu operasyonda İstanbul'da ikamet eden, 1991 doğumlu Selami Selçuk dizinden yaralandı. Yaralı olduğu halde 3 saat direnen Selami Selçuk'a destek vermek üzere Nusret Cephesine bağlı direnişçiler yardıma gittikleri sırada Esed'e bağlı askerler helikopter ile varil bombası attılar.

Varil bombası sonucu Bursa'da oturan ve soyadı öğrenilemeyen Arslan isminde bir Türkiyeli kardeşimizle ile birlikte Selami Selçuk şehit oldu.

Şehit olan Selami Selçuk'un cenazesi 27 Nisan 2014 tarihinde sabah namazından sonra Sultanbeyli Abdurrahman Gazi camiinde kılınan cenaze namazının ardından ailesi ve arkadaşları tarafından Karaca mezarlığında defnedildi.

Ümit Erdoğan / Kesep

selami_selcuk-1.jpg

HABERE YORUM KAT

8 Yorum