1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kerry’nin Türkiye Ziyareti Neyi Hedefliyor?
Kerry’nin Türkiye Ziyareti Neyi Hedefliyor?

Kerry’nin Türkiye Ziyareti Neyi Hedefliyor?

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin Türkiye ziyareti endişeye yol açıyor!

A+A-

Haksöz-Haber

Son günlerde sıkça telaffuz edilmeye başlanan Ortadoğu barış senaryoları ile birlikte düşünüldüğünde ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin ziyareti endişeye yol açıyor!

İsrail’in Mavi Marmara hadisesinden dolayı özür dilemeyi kabul etmesinin ardından gerçekleşen ziyaretin bölgede ABD merkezli yeni girişimlere konu olacağına dair iddialar kamuoyunda tedirginliğe yol açmış durumda.

ABD’nin uzun bir süredir Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkileri güçlendirme çabası içinde olduğu sır değil. Kerry’nin Ankara ziyaretinde Davos ve ardından Mavi Marmara ile birlikte kopma noktasına gelen Türkiye-İsrail ilişkilerinin hızlıca düzeltilmesine dönük adımların gündeme geleceği tahmin ediliyor. Diplomatik ilişkilerin başlatılması ve ardından büyükelçilerin tekrar görevlerine dönmesine çabalar hız kazanmış durumda.

Siyonist İsrail Filistin topraklarında sürdürdüğü işgali her gün biraz daha derinleştirir ve vahşice katliamlarına devam ederken Türkiye’nin hiçbir şey olmamış gibi İsrail ile yeniden iyi ilişkiler kurmaya kalkışmasının asla kabul edilemeyecek büyük bir suç olacağının altını çiziyoruz.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum