1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı Kapatıldı
Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı Kapatıldı

Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı Kapatıldı

Siyonist rejim Gazze'de ticari ürün nakliyatı yapılan tek geçiş noktası Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı'nı kapatma kararı aldı.

A+A-

Filistin hükümetine bağlı Sınır ve Sınır Kapıları Heyeti Başkanı Nazmi Mihne, yaptığı yazılı açıklamada, İşgal rejiminin Gazze'nin güneyindeki Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı'nı güvenlik gerekçesiyle bir sonraki duyuruya kadar kapatma kararı aldığını ifade etti. 

Siyonist rejimin 2006'dan bu yana ambargo altında tuttuğu Gazze'de giriş çıkışların yapıldığı 7 sınır kapısından Refah hariç 6'sı, İsrail'in kontrolünde bulunuyor. Gazze'deki 4 ticari sınır kapısı, Haziran 2007'de işgal çetesi tarafından kapatılmıştı. Geri kalan kapılardan Beyt Hanun yabancı pasaport taşıyanlar, hasta ve iş adamlarının Batı Şeria'ya geçişi, Kerm Ebu Salim ise bazı ticari ürünlerin geçişi için zaman zaman kısa süreliğine açılıyor.

İşgal çetesinin, yıllardır ambargo altında tuttuğu Gazze'ye 7 Temmuz'da başlattığı "Koruyucu Hat" adlı saldırıda şehid olan Filistinlilerin sayısı 226'ya, yaralılar ise bin 673'e ulaştı.

HABERE YORUM KAT