1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kenan Sofuoğlu'ndan Erdoğan'a Mesaj
Kenan Sofuoğlundan Erdoğana Mesaj

Kenan Sofuoğlu'ndan Erdoğan'a Mesaj

Milli sporcu Kenan Sofuoğlu, Taksim Gezi Parkı eylemleriyle ilgili Başbakan Erdoğan'a destek verdi.

A+A-

Son günlerde Türkiye gündemini meşgul eden Gezi Parkı eylemleriyle ilgili olarak bir açıklama da Milli sporcu Kenan Sofuoğlu'ndan geldi. Dünya Supersport Şampiyonası'nın Portekiz ayağında Sofuoğlu, Başbakan Erdoğan'a desteğini piste taşıdı.

"Bazı insanlar sosyal medyada siyaset yaptığımdan bahsetti. Ben siyaset yapmıyorum. Ben bir sporcuyum" diyen Sofuoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"BAŞBAKANIMIZI SEVMEK SUÇ MU?"

"Buradaki olay şu, ben bir sporcu olarak Başbakanımızı gerçekten seviyorum. Başbakanımızı sevmek suç mu? Ben siyaset yapmıyorum sadece Başbakanımızı sevdiğim için ona yapılanlardan dolayı insanları kınıyorum. Bu fotoğraf bu yüzden yapıştırıldı. Takımım da buna gerçekten iyi gözle baktı. Biz bir vatandaşız, ülkemizin başbakanını sevmek en doğal hakkımızdır'' diyen Sofuoğlu, şunları kaydetti:

''Bunun siyasetle filan alakası yok. Niye Başbakanımızı seviyorum? Çünkü ben inanıyorum ki birçok konuda ülkemizi çok iyi yerlere getirdi. Ama şu ana bakılırsa, özellikle Avrupa'da Türkiye'de bir kaostan bahsediliyor. Yakın bir tarihte Supersport organizasyonu olarak Türkiye'de yarışımız var. Bana 'bu olanlar yarışı etkiler mi' diye soruyorlar.

"AVRUPALI ARKADAŞLARIMA MAHCUP OLDUM"

Ayrıca, birçok mekanikerim turist olarak tatile Türkiye'ye gelecekti. Şimdi ise 'gelmeyelim mi, vazgeçelim mi, orası güvenilir bir yer değil mi' diyorlar. Yani ülkemizi bu duruma getirenleri gerçekten kınıyorum. Çünkü özellikle ben Avrupalılarla muhatap olan bir insan olarak bu konuyla ilgili tepkiler almaktan çok üzüntü duydum. O yüzden de Başbakanımıza destek veriyoruz''

Sofuoğlu, daha önce İddaa’dan isim hakkı olarak kazandığı yaklaşık 800 bin lirayı haram diye almamıştı.

 

HABERE YORUM KAT