1. HABERLER

  2. HABER

  3. 'Kenan Evren' Bulvarı 'Rabia' Bulvarı Olsun
Kenan Evren Bulvarı Rabia Bulvarı Olsun

'Kenan Evren' Bulvarı 'Rabia' Bulvarı Olsun

Adana'da bir grup Kenan Evren Bulvarı'nın isminin 'Rabia' olarak değiştirilmesi için sosyal paylaşım sitesinde kampanya başlattı.

A+A-

12 Eylül Askeri Darbesinin mimarı Kenan Evren’in adının şehrin önemli bir bulvarından kaldırılmasını talep eden ‘Adana Darbe Karşıtları’ bunun yerine darbe karşıtlığının sembolü haline gelen ‘RABİA’ isminin verilmesi talep ediliyor. Adana Darbe Karşıtları’nın sosyal medya üzerinden sürdürdüğü imza kampanyasına çeşitli sivil toplum kuruluşlarından da destekler gelmeye devam ediyor.

 ‘RABİA Bulvarı’ için yol haritası çizildi.

Konuyla ilgili bugün istişare toplantı düzenleyen Adana Darbe Karşıtları, Kenan Evren Bulvarı’nın adının ‘RABİA Bulvarı’ olarak değiştirilmesi için yapacakları çalışmalar hakkında yol haritası çizdi.

Adana Darbe Karşıtları yetkilisi Mahmut Eraslan başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıya;  Özgür-Der, Eğitim Bir Sen Adana Şubesi, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Genç Hareket Adana, Türkiye Gazeteciler İnternet Medyası Yayıncılar ve Yazarlar Derneği-TÜĞİYAD,  Ülfet Der, Asımın Nesli Derneği, Hilal Der, Kalem Vakfı, Adana Yerel Haber Ajansı-AYHA ve ADANAXHABER’den yetkililer katıldı.

Yapılan toplantıda; ‘Kenan Evren Bulvarı ismini RABİA Bulvarı olsun’ imza kampanyasının, gerek sanal medyada gerekse STK’ların yapacağı imza standı çalışmalarıyla yaygınlaştırılarak devam etmesi; kampanya hakkında yapılan çalışmalarla ilgili başta Büyükşehir Belediyesi Meclisi Başkanı ve üyeleri ile yetkililere bilgilendirme ziyaretleri yapılması kararlaştırıldı.

12 bin imza, 12 Eylül Askeri Darbesi ile aynı güne denk gelen 12 Eylül’de saat 12:12’de Büyükşehir'e sunulacak.

12 Eylül tarihine kadar sürdürülecek imza kampanyasında 12 bin imza toplamayı hedeflediklerini kaydeden Adana Darbe Karşıtları Temsilcisi Mahmut Eraslan, “toplamayı öngördüğümüz bu 12 bin imzayı, 12 Eylül Askeri Darbesi ile aynı güne denk gelen 12 Eylül’de saat 12:12’de Büyükşehir yetkililerine ileteceğiz. Bu şekilde Kenan Evren Bulvarı’nın adının RABİA Bulvarı olarak değiştirilmesini talep edeceğiz” dedi.

RABİA İsmi darbeye karşı direnişin sembolü oldu!

Hazırladıkları dilekçelerin veriliş tarihinin kendilerince manidar olduğunu ifade eden Eraslan; “Kenan Evren ismi darbeyle özdeşleşen bir isim olarak biliniyor. Yine Mısır’da gerçekleşen askeri cunta darbesinin ardından RABİA Meydanı, darbeye direnişin sembolü oldu. Bundan dolayı ‘Kenan Evren Bulvarı ismini RABIA Bulvarı olsun’ diyoruz. Ayrıca yine dilekçelerimizi 12 Eylül Askeri Darbesinin yıl dönümünde vererek, darbelere karşı duruşumuzu göstermek istedik” dedi.

ONLİNE imza atarak destek olabilirsiniz!

İmza kampanyalarına tüm darbe karşıtlarını destek vermeye davet eden Eraslan;  kampanya için şehrin birçok  yerinde imza formlarının dağıtılmaya devam ettiğini, Adana’nın birçok yerinde de imza stantları kuracaklarını, dileyenlerin de sanal ortamda:  http://imzakampanyam.com/imzala/KENAN-EVREN-BULVARI-NIN-ADI-RABIA-BULVARI-OLSUN-imza-kampanyasi ile https://www.facebook.com/events/592917020751995/ adreslerinden ONLİNE olarak imza atarak destek verebileceklerini kaydetti.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum