1. HABERLER

  2. HABER

  3. KCK’nın Sözde 'Eylemsizliği' Buraya Kadarmış!
KCK’nın Sözde 'Eylemsizliği' Buraya Kadarmış!

KCK’nın Sözde 'Eylemsizliği' Buraya Kadarmış!

PKK'nın çatı örgütü KCK 10 Ekim'de ilan ettiği 'tek taraflı eylemsizlik' kararını bitirdiğini açıkladı. Diyarbakır'ın Dicle kırsalında yaralanan bir uzman çavuş ve Silvan'da yaralanan bir polis hayatını kaybetti.

A+A-

KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanlığı, 10 Ekim'de 102 kişinin hayatını kaybettiği Ankara saldırısının yaşandığı gün aldığı 'tek taraflı eylemsizlik kararını' bitirdiğini açıkladı.

Diyarbakır'ın Dicle ilçesi kırsal kesiminde çıkan çatışmada Uzman Çavuş Beytullah Tercan hayatını kaybederken, bir astsubay da yaralandı. Çatışmanın sürdüğü bölgede 1 PKK'lı da öldürüldü.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, güvenlik güçlerinin PKK'lılara yönelik düzenlediği operasyonda, PKK'lıların kanas tüfekle açtığı ateşte özel harekât polis memuru Necmi Çakır ağır yaralandı. Helikopterle Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirilen Çakır, yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

Dağlıca'da operasyon: 31 ölü

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkâri'nin Yüksekova ilçesindeki Dağlıca bölgesinde yürütülen operasyonlarda 31 PKK'lının öldürüldüğünü açıkladı. TSK'nın açıklaması şöyle:

"4 Kasım 2015 tarihinde, Hakkâri/Yüksekova bölgesinde yürütülmekte olan operasyonda meydana gelen çatışmalar esnasında iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştı. 3 Kasım 2015 tarihinde Dağlıca bölgesine yapılan hava harekâtını müteakip, bölgeyi terk etme imkânı bulamayan ve küçük gruplar halinde dolaşan bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik başlatılan operasyonlarda 15 terörist etkisiz hale getirilmişti. Yüksekova'da teröristlere yönelik devam etmekte olan operasyonda, 4 Kasım 2015 tarihinde etkisiz hale getirilen 15 teröriste ilave olarak, tespit edilen terörist hedeflerine düzenlenen hava harekâtı ile 16 terörist daha etkisiz hale getirilmiştir."

HABERE YORUM KAT