1. HABERLER

  2. HABER

  3. KCK Davasında 8 Tahliye
KCK Davasında 8 Tahliye

KCK Davasında 8 Tahliye

İstanbul'da KCK'ya yönelik yürütülen soruşturmada 91'i tutuklu 205 sanığın yargılandığı davada mahkeme heyeti, 8 tutuklu sanığın tahliyesini kararlaştırdı.

A+A-

KCK'ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 91'i tutuklu 205 sanığın yargılandığı davada mahkeme heyeti, 8 tutuklu sanığın tahliyesini kararlaştırdı. 

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi dışında oluşturulan büyük salonda görülen duruşmada ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, haklarında yakalama kararı çıkartılan 17 sanığın yakalanmalarının beklenilmesine, bir kısım sanık ve avukatların tanık dinletilmesi talebinin, sanıkların savunmalarını henüz tamamlamamış olması sebebiyle bu aşamada reddedilmesine karar verdi.

Mahkeme heyeti, avukatlar Sinan Zincir ile Meral Hanbayat'ın duruşmada sarf ettikleri sözler nedeniyle haklarında suç duyurusunda bulunulmasına hükmederek, 26 sanık için Adli Tıp Kurumu'ndan alınması gereken raporların beklenilmesini kararlaştırdı.

Sanıklar Abdülmecit Yılmaz, Ahmet Sağınç, Hikmet Kaymaz, Talip Mikailoğulları, İhsan Yiles, Übeyit Kutum, Galip Atiş ve Erdal Özmaskan'ın, tutuklu kaldıkları süre ve mevcut delil durumları göz önüne alınarak tahliyelerine ve haklarında yurt dışına çıkış yasağı konulmasına karar veren mahkeme heyeti, diğer 83 tutuklu sanığın bu hallerinin devamına hükmetti.

Duruşma, 9 Aralık Pazartesi gününe ertelendi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT