1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kaynak Holding'e Atanan Kayyumların Maaşı Düşürüldü
Kaynak Holding'e Atanan Kayyumların Maaşı Düşürüldü

Kaynak Holding'e Atanan Kayyumların Maaşı Düşürüldü

Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimiliği, Kaynak Holding'e bağlı 19 şirket, bir vakıf ve derneğe atanan kayyumların maaşının 2 bin liraya düşürülmesine karar verdi.

A+A-

Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimiliği, Kaynak Holding'e bağlı 19 şirket, bir vakıf ve derneğe atanan kayyumların maaşının 2 bin liraya düşürülmesine karar verdi.

Alınan bilgiye göre, kayyum heyetinde yer alan iş adamı İmran Okumuş, avukat Sezai Çiçek, bilişim uzmanı Hüseyin Yaşar, maliyeci Aytekin Karahan, basın ve halkla ilişkiler uzmanı Ertuğrul Erdoğan, vakıf ve dernek uzmanı İsmail Gülen ile vergi denetçisi Levent Küçük, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak, maaşlarının düşürülmesini talep etti. 

Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği de kayyumların talebini uygun bularak, holdinge bağlı 12 şirketin daha bulunduğu gerekçesiyle maaşlarının 2 bin liraya düşürülmesine karar verdi.

Söz konusu karar kayyumlara tebliğ edildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine Paralel Devlet Yapılanması bünyesinde faaliyet gösterdiği iddiasıyla Kaynak Holding'e bağlı 19 şirket, bir vakıf ve derneğe 17 Kasım'da kayyum atanmasına karar verilmişti.

Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği, kayyumlara beşer bin lira maaş ödenmesine karar vermişti.

AA

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT