Katolik Örgütten Charlie Hebdo’ya Suçlama

08.01.2015 16:25
Katolik Örgütten Charlie Hebdo’ya Suçlama
Tüm Batı dünyası Paris saldırısını terör eylemi olarak kınarken, Amerikalı Katolik bir örgüt dini değerlere saldırıya dikkat çekti.

HAKSÖZ-HABER

ABD’de örgütlü Katolik Birliği adlı kuruluşun lideri Bill Donohue, Charlie Hebdo saldırısı üzerine yaptığı açıklamada “Müslümanların öfkelenmekte haklı” olduklarını söyledi.

Açıklamasında dini inançlara yönelik saldırganlığı kınayan Donohue Charlie Hebdo’nun editörü Stephane Charbonnier’in “kendi ölümüne yol açan trajik hadisede oynadığı rolün farkına varamadığı”nı ifade etti.

“Eğer Charbonnier bu kadar narsist takılmasaydı, hala hayatta olabilirdi” diyen Donohue “Paris’te gerçekleşen saldırı tasvip edilemez, incinme ne kadar ağır olursa olsun karşılığı cinayet olmamalıdır ve bu lanetlenmelidir. Fakat bunu yaparken bu tür tepkilere yol açan tahammülsüzlük eylemlerini de hoş görmemeliyiz” diye ekledi.

Donohue “rahibeleri mastürbasyon yaparken, papazları prezarvatif kullanırken çizdiler. Muhammed’i de pornografik imajlarla çizdiler”  diyerek Charlie Hebdo’nun dini değerlere yönelik kötü bir sicile sahip olduğunu belirtti.

MEE’den çeviren: Hasan Soylu

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim