1. HABERLER

  2. HABER

  3. Katliamı İhbar Etmiştim
Katliamı İhbar Etmiştim

Katliamı İhbar Etmiştim

ZİRVE Katliamı davasında dün yapılan duruşmada tanık olarak dinlenen Ercan Gelni, Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı’ndan gelen görevliye Malatya’da cinayetler işleneceğini anlattığını söyledi.

17 Aralık 2011 Cumartesi 00:58A+A-

Malatya’daki Zirve Yayınevi davasında tanık olarak dinlenen Ercan Gelni, azmettirici olduğu iddiasıyla yargılanan Varol Bülent Aral’ın olaydan bir hafta önce cinayetleri gerçekleştirmeyi planladığını öne sürdü. Gelni, bu bilgiyi cezaevindeyken Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı’ndan gelen bir görevliye anlattığını söyledi.

Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen, biri Alman uyruklu üç kişinin öldürülmesine ilişkin davaya, Mersin E Tipi Cezaevi’nde organize suç örgütü üyeliği iddiasıyla tutuklu bulunan Ercan Gelni’nin anlatımları damgasını vurdu. Olayın azmettiricisi olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Varol Bülent Aral’la cinayetlerin işlendiği dönemde Adıyaman Cezaevinde iki üç ay boyunca aynı koğuşta kaldıklarını belirten Gelni, Aral’ın olaydan önce Zirve Yayınevi’nin faaliyetlerinden bahsettiğini hatırlattı. Gelni’in anlatımlarını cezaevi yönetimine aktardığını anlatan Gelni, şunları söyledi: “Varol Bülent, Zirve Yayınevi ve misyonerlik faaliyetleri ile ilgili bu tür konulardan olaydan yaklaşık bir hafta önce bana bahsetmişti.

Jandarma görevlisine anlattım

Hatta bu şahısların öldürüleceğini söylemişti, bunun üzerine jandarmaya durumu anlatmak istedim. Bu durumu cezaevi müdürüne ilettim. O da İl Jandarma Komutanlığı’na benim beyanımı iletmiş, bunun üzerine istihbarattan bir kişi gönderilmiş, beni idareye çağırdılar. Gelenin kim olduğunu şu anda hatırlamıyorum. Gelen kişi üniformalıydı rütbesini hatırlamıyorum. Varol Bülent’in anlattıklarını aynen ilettim. Gelen jandarma görevlisi benim anlattıklarımı not etti. İlgileneceğini söyledi ve gitti.”

Taraf

HABERE YORUM KAT

1 Yorum