Katliam Ortağı Hizbullah'tan Tuhaf IŞİD Açıklaması

15.11.2014 07:12
Katliam Ortağı Hizbullah'tan Tuhaf IŞİD Açıklaması
Suriye'deki Esed katliamlarının ortağı olan Hizbullah'tan BBC'ye tuhaf IŞİD açıklaması...

İran'ın sürmesiyle Suriye'ye giren ve Esed rejiminin saflarında yer alarak son 4 yılda binlerce Suriyeli Müslümanı katleden Lübnan Hizbullahı, IŞİD'in İsrail'den daha çok Müslüman öldürdüğünü iddia etti.

Lübnan'daki Hizbullah örgütünün önde gelen isimlerinden Muhammed Fineyş, İsrail'in IŞİD'den daha az Müslüman öldürdüğünü öne sürdü.

İngiliz yayın kuruluşu BBC'ye konuşan Muhammed Fineyş, IŞİD'in ortaya çıkmasından Batılı ve Arap ülkeleri sorumlu tuttu.

İSRAİL IŞİD'DEN DAHA İYİ

Fineyş, Hizbullah olarak IŞİD benzeri grupların meydana getireceği tehlikeleri en baştan kestirdiklerini vurgulayarak, "IŞİD gibi gruplar İsrail'den fazla Müslüman öldürdü. Sünni Müslümanları da öldürüyorlar. Musul ve Humus'ta bunu gördük" dedi.

Aynı zamanda Lübnan Devlet Bakanı da olan Fineyş, Suriye'de sivillerin çektiği acıların sorumlusunun da dış güçler olduğuna dikkat çekti.

HALKI KATLEDEN DIŞ GÜÇLER

Bilindiği gibi Esed rejimine karşı özgürlük mücadelesi başlatan Suriyelilere karşı yürütülen etnik ve mezhebi kıyımda İran ve Hizbullah "dış güçler" olarak başı çekiyor.

2011'den bu yana devam eden kıyamda Esed rejiminin gerçekleştirdiği sivil katliamlar 200 bini aştı.

Yeni Akit

Etiketler: ,
 • Yorumlar 3
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim