1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Katletmek Yetmedi Evini de Yıktılar
Katletmek Yetmedi Evini de Yıktılar

Katletmek Yetmedi Evini de Yıktılar

İşgal askerlerinin, Doğu Kudüs'te İsraillilerin üzerine aracını sürdüğü gerekçesiyle katlettiği Filistinli İbrahim el-Akkari’nin evini patlayıcılarla yıktığı bildirildi.

A+A-

Akkari ailesinin avukatı Midhat Dibe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Doğu Kudüs'teki Şafat Mülteci Kampı'na helikopter destekli operasyon düzenleyen İsrail güçlerinin, İbrahim el-Akkari'nin evini patlayıcılarla yıkmadan önce sokağa çıkma yasağı getirdiğini, binaların tepelerine keskin nişancılar yerleştirdiğini ve çevredeki evleri boşalttığını söyledi.

Askerler tarafından evin duvarlarına delikler açılarak patlayıcılar yerleştirildiğini ve daha sonra patlatıldığını ifade eden Dibe, İsrail askerlerinin patlama sonrasında evin tamamen yıkıldığından emin olmak için daha sonra gelip yakından baktıklarını belirtti.

Akkari'nin evinin yıkılma kararına itiraz ettiklerini dile getiren Dibe, ancak söz konusu itirazın İsrail Yüksek Mahkemesi tarafından reddedildiğini kaydetti.

Bu arada görgü tanıkları, Akkari'nin evini yıkmak için Şafat Mülteci Kampı'na operasyon düzenleyen İsrail güçleri ile Filistinli gençler arasında gerginlik yaşandığını aktardı.

Doğu Kudüs'te 5 Kasım 2014'te aracını İsralli yayaların üzerine sürerek, 14 kişinin yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle Filistinli İbrahim el-Akkari, polis tarafından vurularak şehid edilmişti. Binyamin Netanyahu da Akkari'nin evinin yıkılması talimatını vermişti.

AA

HABERE YORUM KAT