1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. İRAN

  4. Katiller Kahraman Olmuş!
Katiller Kahraman Olmuş!

Katiller Kahraman Olmuş!

Suriye’deki katliamın ortaklarından İran’ın dinî lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, Beşşar Esed'i İran'a davet etti.

A+A-

Lübnan merkezli el-Meyadin Televizyonu'na konuşan Velayeti, ülkesinin Esed'i Tahran'da ağırlamaya hazır olduğunu söyledi.

Katiller Kahraman Olmuş!

Velayeti, “Esed'in Suriye'de bulunması zorunludur ancak Suriye Cumhurbaşkanı isterse biz onu İran'da ağırlamaya hazırız. Fikirlerimizi kendisine dayatarak ülkesini savunmayı terk etmesini istemiyoruz. İran'a gelmek isterse O'nu bir kahraman gibi sıcak bir şekilde karşılayacağız. Çünkü o geçen 5 yıl süresince halkını ve ülkesini savundu.” dedi.

İran’dan Katliam Ortağı Rusya’ya Destek!

Türkiye hava sahasını ihlal ettiği için 24 Kasım'da düşürülen Sukhoi Su-24 tipi Rusya savaş uçağına de değinen Velayeti, Rusya'nın Suriye'deki askerî operasyonlarının meşru olduğunu savunarak, Rusya uçağının düşürülmesinin bölge ülkelerinin çıkarlarına zarar verdiğini ileri sürdü.

Velayeti, İran'ın bölgede tansiyonu artıracak her türlü çatışmaya karşı olduğunu ileri sürerek, “Türkiye ve Rusya İran'ın komşularıdır ve biz de iki ülkeden tansiyonu düşürmelerini ve bir daha bu tür hadiselere meydan vermemelerini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

AA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum