1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Katil Esed Rejimi Halep’in En Büyük Hastanesini Vurdu!
Katil Esed Rejimi Halep’in En Büyük Hastanesini Vurdu!

Katil Esed Rejimi Halep’in En Büyük Hastanesini Vurdu!

Suriye'de katil Esed’e bağlı rejim güçlerinin varil bombalı saldırısı sonucu Halep'te muhaliflerin denetimindeki en büyük hastane kullanılamaz hale geldi.

A+A-

Sivil savunma yetkililerinden alınan bilgiye göre, rejime ait helikopterler kuşatma altında bulunan Halep'in Sahur semtindeki sahra hastanesine varil bombasıyla saldırdı.

Bombardıman sonucu hastanenin kullanılmaz hale geldiği, çok sayıda ambulans ve araçta da hasar oluştuğu belirtildi. Rejim güçleri hastanedekileri tahliye eden yardım ekiplerini de hedef aldı.

Yaralıların bölgedeki başka hastanelere kaldırıldığını dile getiren Salim, Sahur Hastanesi'nin muhalif bölgedeki en büyük hastane olduğunu belirtti.

Suriye Amerikan Tıp Toplumu'ndan operatör doktor Adham Sahlil, Al Jazeera'ye yaptığı açıklamada, "2 varil bombası M10 hastanesini vurdu. Misket bombası kullanıldığını yönünde de bize haberler ulaştır" dedi.

Suriye'de rejim güçleri ile Rus uçakları ateşkesin sona erdiği 19 Eylül'den bu yana Halep'e hava saldırılarını artırırken, bu saldırılarda 500'e yakın sivilin hayatını kaybettiği, bin 600'den fazlasının yaralandığı kaydediliyor.

Kaynak: Al Jazeera, AA, Storyful, BBC

*

Haberin videosu >>>

HABERE YORUM KAT

1 Yorum