1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Kassam Tugayları Tel Aviv'i Füzeyle Vurdu
Kassam Tugayları Tel Aviv'i Füzeyle Vurdu

Kassam Tugayları Tel Aviv'i Füzeyle Vurdu

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın, Siyonist İsrail'in başkenti Tel Aviv'e J80 füzeleriyle vurdu.

A+A-

Kassam Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada, saldırının J80 füzeleriyle yapıldığı belirtildi. Kassam'ın Tel Aviv'i vuracağını açıklamasından sonra birçok televizyon kanalı da şehirde olası saldırıları gözlemek için naklen yayın yaptı. Bu arada Siyonist İsrail'in Kanal 10 televizyonu, bir füzenin Tel Aviv'e düşüş anını görüntüledi.

Ayrıca Siyonist Ordu Sözcüsü Peter Lerner da sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Demir Kubbe" savunma sisteminin Tel Aviv'i vurmak üzere atılan füzelerden 2'sini havada imha ettiğini belirtti. Kassam Tugayları, daha önce siyonist İsrail'i vuracaklarını duyurmuştu.

Kassam Tugayları Siyonist İsrail İHA'sını Düşürdü

İzzeddin el-Kassam Tugayları'na bağlı güçlerin, Gazze hava sahasında uçan siyonist İsrail'e ait bir insansız hava aracını düşürdüğü bildirildi. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, milisler uçaksavar kullanarak gerçekleştirdikleri saldırıda bir insansız hava aracını vurdu. Hava aracı Gazze'nin batısındaki Er-Rimal bölgesine düştü.

Hamas: Abbas'ın olağanüstü toplantıyı erteleme talebi kabul edilemez

Hamas, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın Arap Birliği Dışişleri Bakanları Olağanüstü Toplantısı'nı erteleme talebinin kabul edilemez olduğunu açıkladı.

Hamas sözcülerinden Fevzi Berhum, yaptığı açıklamada, "Abbas'ın toplantıyı erteleme talebi, milli sorumluluğun olmamasından ibarettir ve Gazze'yi Arap gücünden, çevresinden uzaklaştırma, yalnızlaştırma çabasıdır" dedi.

Berhum, Siyonist İsrail'e yönelik baskının da hafifletilmesi manasına gelen söz konusu erteleme talebinin kabul edilemez olduğunu ifade ederek, Arap, İslam alemini saldırıları durdurmak ve İsrail zulmünü Gazze halkının üzerinden kaldırmak için harekete geçmeye çağırdı.

HABERE YORUM KAT