1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Kassam Tugayları Siyonistlerle Göğüs Göğüse Çatışıyor
Kassam Tugayları Siyonistlerle Göğüs Göğüse Çatışıyor

Kassam Tugayları Siyonistlerle Göğüs Göğüse Çatışıyor

Siyonist İsrail Deniz Kuvvetlerine bağlı timin, kuzey sahillerinden Gazze'ye sızma girişiminde bulunduğu ve buna karşı koyan Kassam Tugaylarıyla şiddetli çatışmalar yaşandığı bildirildi.

13 Temmuz 2014 Pazar 06:09A+A-

Kassam Tugayları'nın basın açıklamasında, "Kassam Tugayları'na bağlı özel bir grup, Siyonist deniz kuvvetlerinin Gazze'nin kuzeyindeki Sudaniye bölgesi sahiline askeri birlik indirme girişimini fark etmiş ve onlarla çatışmaya girmiştir" ifadeleri yer aldı.  

Bölgede bulunan görgü tanıkları gece TSİ 01:30'a dek iki taraf arasında çatışmaların sürdüğünü belirtti. Sudaniye bölgesinde peş peşe yoğun patlama seslerinin geldiği ifade edilirken, deniz çıkartma saldırısına hücum botları ve savaş helikopterlerinin katıldığı vurgulandı. 

Görgü tanıkları ayrıca, denizden işgale karşı direnen Filistinliler'e, ağır makineli tüfekler, füze ve roketlerle saldırıldığını ifade ederken, Filistinli direnişçilerin Siyonist İsrail deniz komandolarına hafif makineli tüfek, havan topu ve RPG roketleriyle karşılık verdiğini bildirdi. 

Gazze'deki bir güvenlik yetkilisi, AA muhabirine, sahil şeridindeki çatışma bölgesi üzerinde, Siyonist İsrail'in 20'den fazla insansız hava aracının uçtuğunu söyledi.  Siyonist İsrail'in denizden yaptığı saldırı sırasındaki çatışmalarda, iki tarafın kayıpları konusunda henüz bir bilgi verilmedi.

HABERE YORUM KAT