1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Kassam Tugayları Mısır'ın Arabuluculuk Girişimi Haberini Yalanladı
Kassam Tugayları Mısır'ın Arabuluculuk Girişimi Haberini Yalanladı

Kassam Tugayları Mısır'ın Arabuluculuk Girişimi Haberini Yalanladı

Kassam Tugayları, işgalcinin saldırgan tutumu devam ettiği sürece direnişin de süreceğini belirtti.

A+A-

Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas)'ın askerî kanadı İzzettin Kassam Tugayları, Mısır yönetiminin ateşkes için arabuluculuk girişiminde bulunduğuna dair haberleri yalanlarken "basına yansıdığı şekilde bir girişim söz konusu olsa da bunu kesin bir şekilde reddederiz" dedi.

Son dönemde bazı basın yayın organlarına yansıyan ve Mısır yönetiminin Filistin direnişiyle işgalci siyonistler arasında bir ateşkes sağlanması amacıyla arabuluculuk girişiminde bulunduğuna dair haberler hakkında İzzettin Kassam Tugayları bugün (15 Temmuz Salı) sabah bir açıklama yaptı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Böyle bir girişim doğru olsa da kesinlikle reddederiz. Çünkü bu girişim içerik itibariyle boyun eğme ve teslim olma ateşkesinin sağlanması girişimi olur. Böyle bir ateşkesi ise Kassam Tugayları olarak geneliyle de özeliyle de reddediyoruz. Böyle bir ateşkes formülü bizim açımızdan kâğıt üzerindeki mürekkepten ibaret kalır."

Kassam Tugayları açıklamasında, işgalci siyonistin saldırgan tutumu devam ettiği sürece Filistin direnişinin "el-Asfu'l-Me'kul (Yenmiş Yapraklar)" operasyonunun da dozajını ve şiddetini artırarak ve kararlılıkla sürdürüleceğini vurgulayarak; "Şehitlerimizin kanlarına vefa göstereceğiz. Biz halkımıza bu masum şehitlerin kanlarının boşa gitmemesi üzere söz verdik" ifadesine yer verdi.

Mısır Dışişleri Bakanlığı tarafından dün akşam yapılan bir açıklamada hükümetlerinin bir ateşkes girişimi için hazırlık yaptığı iddia edilmişti. Açıklamada Filistinlilerin 1967 topraklarında bir devlet kurma karşılığında işgal rejiminin varlığını da meşru kabul etmelerini hedefleyen bir plana işaret edilmesi dikkat çekmişti.

 

HABERE YORUM KAT