1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Kassam, Şalit’i Esir Alan Timin İsimlerini Açıkladı
Kassam, Şalit’i Esir Alan Timin İsimlerini Açıkladı

Kassam, Şalit’i Esir Alan Timin İsimlerini Açıkladı

İzzeddin El-Kassam Tugayları dün gece, esir alınan Siyonist asker Gilat Şalit’in beş yıl süren esaret hayatına iştirak eden komutanlarından beşinin adını açıkladı.

A+A-

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları dün gece, esir alınan Siyonist asker Gilat Şalit’in beş yıl süren esaret hayatına iştirak eden komutanlarından beşinin adını açıkladı.

Kassam Tugayları’nın dün gece verdiği bilgiye göre Siyonist asker Gilad Şalit’in 5 yıl gizli kaldığı süre içinde görev alan komutanlarından beşinin isimlerinin Sami El-Hamayide, Abdullah Ali Lebed, Halid Ebu Bekre, Muhammed Reşid Davud ve Abdurrahman El-Mübaşir olduklarını ifade etti.

Kassam Tugayları, dün (29 Aralık Salı) yaptığı açıklamada Genel Komutan Muhammed Ed-Dayf’ın kararıyla Siyonist asker Gilat Şalit’in esir alınması ve Gazze’de tutulmasıyla ilgili yeni bilgileri paylaşacağını ifade etmişti.

Kassam Tugayları, İslam Ordusu ve Nasır Salahuddin Tugayları’yla birlikte Haziran 2006 tarihinde Gazze sınırında işgal tanklarından birine karşı ortak operasyon düzenlemiş, işgal rejimi tarihinde en karmaşık ve zor operasyonlardan biri sayılan bu operasyonda Gilat Şalit adındaki işgal askeri esir alınmış ve esir 5 yıl süreyle Gazze’de tutulmuştu.

Dün gece işgalci asker Şalit'i gözetim altında tutan ve daha sonra şehit edilen mücahit komutanların isimlerinin açıklanmasının ardından Gazzeli halk mücahit komutanların ailelerine desteklerini dile getiren yürüyüşler gerçekleştirdi: 

HABERE YORUM KAT