1. HABERLER

  2. HABER

  3. 'Kaset Mağdurları!' Şikayetçi Olmadı!
Kaset Mağdurları! Şikayetçi Olmadı!

'Kaset Mağdurları!' Şikayetçi Olmadı!

Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nın yürüttüğü 'MHP'de kaset skandalı' soruşturmasında 'tıkanma' yaşandığı öğrenildi. 'Kaset Mağdurları!'ndan şikayetçi olan olmadı.

25 Mayıs 2011 Çarşamba 04:04A+A-

Uygunsuz görüntüler içeren kasetlerin internette yayınlanmasıyla birbiri ardına istifa eden 10 MHP'li yönetici, istifa dilekçelerinde söz konusu görüntüleri çeken ve yayınlayanların yakalanmalarını istemişlerdi. Ancak söz konusu isimlerin biri dışında hiçbiri, kasetlerden dolayı suç duyurusunda bulunmadı. İddiaya göre; 10 isimden 5'i, görüntülerin internette yayınlanmasının ve erişiminin engellenmesi için savcılığa avukatları aracılığıyla başvuru yaptı. Soruşturma başladığından bu yana sadece MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez şikâyetçi oldu. Ancak onun da olayın geçtiği evin adresini verme gibi soruşturmayı kolaylaştıracak şekilde bir ifadeyi savcılığa vermediği öne sürüldü. Ayrıca, söz konusu isimler savcılığa ifade vermeye de gitmedi.

İnternete düşen görüntülerde MHP'li yöneticilerle ilişkiye girdiği iddia edilen kadınlardan da bugüne kadar savcılığa 'kaset mağduru' sıfatıyla başvuru yapanın olmadığı öğrenildi. Son olarak MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici ile birlikte internette görüntüleri yayınlanan H. isimli kişi de savcılığa şikayette bulunmadı. Hem MHP'li yöneticiler hem de olayda görüntüsü yayınlanan ve adı geçen kadınların 'kaset mağduru' sıfatıyla savcılığın işini kolaylaştıracak ve soruşturmanın genişlemesini sağlayacak şekilde yardımcı olmaması, soruşturmayı tıkanma aşamasına getirdi.

CİHAN

HABERE YORUM KAT

1 Yorum