1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kartelin Çirkin Yüzü!
Kartelin Çirkin Yüzü!

Kartelin Çirkin Yüzü!

Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner ve kuvvet komutanlarının, darbe planladığı iddia edilen sanıklara destek ziyaretinde bulunması, akıllara asker-yargı-kartel üçlüsünün 28 Şubat döneminde Refah Partisi’ne ve Adalet Bakanı Şevket Kazan’a yaptığı zulmü g

20 Şubat 2011 Pazar 00:12A+A-

Yargıya ve hükümete mesaj olarak yorumlanan ziyareti 'Hasdal'a moral ziyareti', 'En üst ziyaret', 'tam kadro cezaevinde' başlıklarıyla duyuran kartel medyası, dönemin Adalet Bakanı Şevket Kazan'ın Sincan Belediye Başkanı Bekir Yıldız'ı ziyaret etmesini "Bakan değil militan", "Kazan istifa et" manşetleriyle acımasızca eleştirmişti.

GENELKURMAY'INKİ MORAL ZİYARETİ

Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner kuvvet komutanlarıyla birlikte önceki gün Balyoz davasının tutuklu sanıklarını Hasdal Askeri Cezaevi'nde ziyaret etti. Ankara'ya bomba gibi düşen gelişmeyle ilgili Genelkurmay henüz bir açıklama yapılmazken, başını Hürriyet, Cumhuriyet, Milliyet ve Vatan'ın çektiği bir grup gazete bu ziyareti göklere çıkardı. Hürriyet gazetesi 'Hasdal'a sürpriz ziyaret' başlığı atarken, haberin içeriğinde ise ziyaretin moral ziyareti olduğunu iddia etti. 'En üst düzey ziyaret' başlığı kullanılan Cumhuriyet gazetesinin haberinde 'Genelkurmay Başkanı ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Hasdal'a gitti. Ziyaret yaklaşık 3,5 saat sürdü' ifadeleri yer aldı. Milliyet gazetesi ise 'Hasdal'a ziyaret' başlığı atarken, "Balyoz, Ergenekon, Poyrazköy, Sahte Çürük Raporu davaları ile Askeri Casusluk soruşturmasından yatan muvazzaf subayların dün önemli ziyaretçileri vardı" ifadelerini kullandı.

İKİYÜZLÜLER ACIMASIZCA SALDIRMIŞTI

Kartel medyası, 28 Şubat döneminde benzeri bir ziyareti ise yerden yere vurmuştu. Refahyol hükümetinde Adalet Bakanlığı yapan Şevket Kazan, düzenlediği Kudüs Gecesi'nden ötürü tutuklanan Sincan Belediye Başkanı Bekir Yıldız'ı cezaevinde ziyaret etmişti. Kazan'ın, bu durumu 'İnsani bir ziyaret' olarak yorumlamasına rağmen, beklediği fırsatı ele geçiren kartel medyası ve darbeci ekip fırtınalar koparmış, Refah Partisi ve bakanlarını yerden vurmuş, yaşanan süreçte Anayasa Mahkemesi partiyi kapatmış ve bir gurup milletvekiline 5 yıl siyasi yasak getirmişti.

 

İki yüzlü medya o dönem şu manşetleri atmıştı:

"BAKAN DEĞİL MİLİTAN"

Hürriyet Gazetesi (17 Şubat Pazartesi)

Manşet haber: Bakan değil militan. Adalet Bakanı Şevket Kazan'ın, "silahlı çeteye yardım" ve "halkı düşmanlığa tahrik" suçlarından tutuklu Refah Partisi eski Sincan Belediye Başkanı Bekir Yıldız'ı cezaevinde ziyareti çok büyük tepki gördü.

Milliyet Gazetesi (16 Şubat Pazar)

Manşet haber: Kazan'ın son gafı. Refahyol Adalet Bakanı, yargıya meydan okuyor. Kazan, Sivas ve Avrasya sanıklarından sonra, DGM'ce tutuklanan Bekir Yıldız'ı ziyaret etti.

"YARGIYA GÖZDAĞI"

Cumhuriyet Gazetesi (17 Şubat Pazartesi)

Manşet haber: Cezaevini ziyaretiyle yargıya gözdağı veren Adalet Bakanı'na tepki: 'Kazan sarık taksın'

Cumhuriyet Gazetesi (18 Şubat Salı)

Manşet haber: Kazan istifa et: Toplumun her kesimi Adalet Bakanı ile ilgili aynı isteği dile getiriyor

Murat Alan / Yeni Akit

HABERE YORUM KAT