1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Kardeşlik Yürüyüşü" İstanbul'da Tamamlandı
Kardeşlik Yürüyüşü İstanbulda Tamamlandı

"Kardeşlik Yürüyüşü" İstanbul'da Tamamlandı

"Kardeşlik Yürüyüşü" adı altında 15 gün önce Ankara'dan yola çıkan İbrahim Çolak, İstanbul Fatih Camisi'nde yürüyüşünü tamamladı.

A+A-

Mısır ve Suriye'deki Müslümanların kendi orduları tarafından öldürülmesini protesto etmek amacıyla "Kardeşlik Yürüyüşü" adı altında, 15 gün önce Ankara'dan yola çıkan İbrahim Çolak, İstanbul Fatih Camisi'nde yürüyüşünü tamamladı.

Fatih Camisi'nde kendisine destek veren bir grup genç tarafından karşılanan İbrahim Çolak, Ankara'dan İstanbul'a 15 gün süren "Kardeşlik Yürüyüşü"nü tamamladığını bildirdi.

Ankara'da kitabevi sahibi olan 50 yaşındaki Çolak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Müslümanların yolunun kardeşliğe çıkması için yürüdüğünü söyledi.

Ankara'dan İstanbul'a Kızılcahamam, Gerede, Yeniçağ, Bolu, Düzce, Sakarya, İzmit, Gebze ve Tuzla güzergahında 15 gün boyunca yürüdüğünü ifade eden Çolak, şöyle konuştu:

"Bizim öncelikle Allah'a yeniden inanmaya ihtiyacımız var. Müslümanların yolunun savaşlara değil, kardeşliğe çıkması lazım. Mısır'da, Suriye'de kendi orduları tarafından öldürülen, katledilen Müslümanlar için yürüdüm. Yürüyüş boyunca her şey çok güzeldi. Çok güzel insanlarla tanıştım. Müslümanların yürüyüşü burada bitmedi. Ben kendi adıma birşeyler yapmak istedim. Fakat bir Müslümanın sırtını sıvazlamak, belki benim yürüyüşümden daha önemli olabilir."

Günde ortalama 30 kilometre yürüdüğünü belirten Çolak, konaklama sıkıntısı çekmediğini, geceleri otel, pansiyon ve misafirhanelerde kaldığını söyledi.

AA

HABERE YORUM KAT