Karadavi'den "İsrail'e Baskı, Filistin'e Destek" Çağrısı

09.07.2014 01:42
Karadavi'den "İsrail'e Baskı, Filistin'e Destek" Çağrısı
Dünya Müslüman Alimler Birliği, dünya kamuoyuna, Filistin topraklarına yönelik saldırılarını durdurması için İsrail'e baskı yapılması, İslam alemine de Filistin halkının mücadelesine destek verilmesi çağrısında bulundu.

Dünya Müslüman Alimler Birliği'nin Başkanı Yusuf el-Karadavi ve Genel Sekreter Prof. Ali Muhyiddin el-Karadaği'nin imzasıyla yayınlanan yazılı açıklamada, "işgalcilere karşı meşru direnişlerinde Filistin halkının yanında olunduğu" belirtilerek "İslam ve Arap dünyası, bütün yollardan Filistin davasını desteklemedeki görevini yerine getirmeye" çağrıldı.

Yöneticilerle insani ve İslami kuruluşlardan İsrail'in devam eden baskı politikasının durdurulması ve Filistin davasındaki uluslararası sessizliğe son verilmesi için sorumluluk almaları istenilen açıklamada, "Filistin topraklarında yaşananlar endişe vermeye devam ediyor. Özellikle son günlerde siyonistlerin Gazze, Batı Şeria'daki, Kudüs başta olmak üzere bütün Filistin'deki saldırıları nedeniyle arasında kadın ve çocukların da bulunduğu şehitler verildi, çok sayıda Filistinli yaralandı. Dünya ülkeleri ve halkları ambargo altındaki Gazze'de bulunan kardeşlerimize yönelik saldırıları durdurmak için İsrail'e baskı yapmalı" denildi.

Açıklamada, "3. İntifada'da" Filistin halkının yanında olunduğu bildirilerek halkın "acımasız siyonist işgalciler karşısında sebat göstermeleri" istendi. 

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim