Karadavi'den Haksöz Haber'e Açıklamalar

28.06.2012 01:50
Karadaviden Haksöz Habere Açıklamalar
İlmi bir toplantı için Türkiye'ye gelen Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Şeyh Yusuf el-Karadavi bazı internet sitelerinde kendisine nispet edilen sözleri kesin bir dille yalanlandı.

Haksöz Haber

İlmi bir toplantı için Türkiye'ye gelen Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Şeyh Yusuf el-Karadavi bazı internet sitelerinde kendisine nispet edilen sözleri kesin bir dille yalanlandı. Daha önce telefonla görüştüğümüz Karadavi ile bu kez yüzyüze görüşme imkanı bulduk.

Haksöz Haber muhabirinin sorularını cevaplayan Karadavi "Bugün Peygamber (s.a.v) tekrar dünyaya gelecek olsa eli NATO'nun elinin üzerinde olurdu" şeklindeki sözleri asla söylemediğini belirtti ve ekledi: “Ben böyle bir şey söylemedim. Bunlar çok saçma sözler”...

Muhabirin Katar'a tabi olmayanların Müslüman olmadıklarını söylediğiniz iddia ediliyor bu konuda ne diyorsunuz? sorusuna cevabı ise şöyle: "Böyle bir söz söylemedim, Katar liderlerinin konumunu anlamak için bakış açımızı düzeltmemiz gerekiyor, iyi iş yapana iyi yaptın, kötülük yapana da kötü iş yaptın demeliyiz, ancak iyilik yapana kötülük yapmış, kötülük yapana da iyilik yapmış muamelesinde bulunursak doğru olmaz. " 

 • Yorumlar 3
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim