Karadavi Milyonlara Tahrir'de Cuma Kıldırdı

18.02.2011 17:59
Karadavi Milyonlara Tahrirde Cuma Kıldırdı
25 Ocak’ta başlattıkları direnişin ardından kazandıkları zaferi kutlamak için Tahrir Meydanını dolduran iki milyondan fazla Mısırlı, İslam dünyasının tanınan âlimlerinden Mısırlı âlim Şeyh Yusuf Karadavi’nin arkasında Cuma namazını eda etti.

Firavun Hüsni'ye karşı 25 Ocak'ta başlattıkları direnişin ardından kazandıkları zaferi kutlamak için bugün sabah erken saatlerde Tahrir Meydanını dolduran iki milyondan fazla Mısırlı, İslam dünyasının tanınan âlimlerinden Mısırlı âlim Şeyh Yusuf Karadavi'nin arkasında Cuma namazını eda etti.

Allame Karadavi mahşeri kalabalığa verdiği Cuma hutbesinde şunları ifade etti: "Bugün, bütün Mısırlıların günüdür. Müslüman ve Kıpti'siyle her kesimin günüdür. Devrimin doğmasına zemin hazırlayan bu meydanın bundan sonra 25 Ocak Devrim Şehitlerinin Meydanı ismiyle anılmasını istiyorum. Bu devrim öylesine sıradan bir devrim değildir. Bu bütün dünyaya bir şeyler öğretecek bir devrimdir. Bu devrimle zafer kazanan Mısırlı gençler sadece eski Mısır rejimini devirmedi ve ona karşı galip gelmedi, aynı zamanda zulme, batıla, hırsızlığa, gaspa ve yolsuzluğa karşı da zafer kazandı."

31 yıl sonra Mısır'da hutbe veren Karadavi yeni bir hükümetin kurulmasını ve siyasi tutukluların derhal serbest bırakılmasını isteyerek "Mısır ordusundan Mübarek'in kurduğu hükümetten bizi kurtarmasını ve Rafah sınır kapısını açmasını istiyoruz" dedi.

Mısır televizyonu Tahrir Meydanında Karadavi'nin verdiği hutbeyi canlı yayınla vererek bir ilke imza atmış oldu.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim