1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Karadavi: Kudüs'ten ve Mescid-i Aksa'dan Taviz Verilemez
Karadavi: Kudüs'ten ve Mescid-i Aksa'dan Taviz Verilemez

Karadavi: Kudüs'ten ve Mescid-i Aksa'dan Taviz Verilemez

​​​​​​​Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Şeyh Yusuf El-Karadavi, Kudüs ve Mescid-i Aksa'dan taviz vermenin basit bir iş olmadığını, kaynağı kim olursa olsun bir kararla yapılamayacağını ifade etti.

06 Aralık 2017 Çarşamba 22:05A+A-

Şeyh El-Karadavi, sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla yaptığı açıklamada, Kudüs'ten ve Mescid-i Aksa'dan taviz verilmesine karşı olduğu söyledi.

El-Karadavi, "Müslümanların ilk kıblesi ve iki büyük mescidin üçüncüsü Mescid-i Aksa'dan ve Kudüs'ten taviz verilmesini kabul etmiyoruz" dedi.

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı, Kudüs ile ilgili kararın sıradan bir iş olmadığına dikkat çekerek, böyle bir kararın kim tarafından alınırsa alınsın kabul edilemeyeceğini belirtti.

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin liderlerini 13 Aralık'ta İstanbul'da olağanüstü toplantıya davet ettiği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Erdoğan'ın dün ilk tepkisini verdiğini ve Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas başta olmak üzere Arap dünyasından birçok liderle, İslam dünyasından hükümet ve devlet başkanlarıyla görüştüğünü söyledi.

HABERE YORUM KAT