Kanal D, Star ve CNN Türk Kime Satıldı?

25.10.2010 14:06
Kanal D, Star ve CNN Türk Kime Satıldı?
Doğan Medya Center koridorları, Kanal D, Star ve CNN TÜRK kanallarının satıldığına dair iddialarla çalkalanıyor. İşte kanalların yeni patronu.

Doğan Medya Center koridorları, Aydın Doğan'a ait Kanal D, Star ve CNN TÜRK kanallarını Amerikalı medya patronu Robert Murdoch'un satın aldığı, tarafların anlaşma sağlayarak satışın %90 bittiği, işin sadece resmi imzaya kaldığı dedikodusu ile çalkalanıyor!..

Geçtiğimiz günlerde Mehmet Emin Karamehmet ile Show TV ve Digiturk konusunda pazarlık yaptığı konuşulan James Murdoch'ın tercihini Doğan'a ait Kanal D, Star ve CNN TÜRK'ten yana kullandığı gelen bilgiler arasında.

İddialara göre, Türkiye'de FOX TV ile medya sektörüne giren ve daha da güçlenmek adına bir süredir değişik kanallarda incelemeler yapan, teknik altyapısından personeline kadar fotoğraflar çekerek envarter çıkaran James Murdoch'ın Aydın Doğan ile Kanal D, Star ve CNN TÜRK pazarlığında anlaşma sağladığı ve bu kanalların çok yakında resmiyete dökülerek Murdoch'a geçeceği iddiaları Doğan Medya Center koridorlarında yankılanıyor!..

Kaynak: Aktifhaber

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim