1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Kanada'da Bir Camiye Irkçı Bir Afiş Asıldı!
Kanada'da Bir Camiye Irkçı Bir Afiş Asıldı!

Kanada'da Bir Camiye Irkçı Bir Afiş Asıldı!

Montreal kentindeki bir camiye, kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından ırkçı bir grubun afişinin yapıştırıldığı öğrenildi.

A+A-

Kanada'nın Montreal kentindeki bir camiye, ırkçı İtalya merkezli bir grubun taraftarlarınca afiş asıldı.

Montreal'in Dorval bölgesindeki Dorval Camisi Başkanı ve İmamı Mehmet Değer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, nefret saldırısına Montreal polisinin el koyduğunu söyledi.

4 kişilik bir grubun, cuma gecesi caminin girişine, mensup oldukları gruba ait bir afişi yapıştırdıklarını anlatan Mehmet Değer, “Birilerinin bu gençleri kullandığı belli. Kanada mozaik bir ülke. Bir arada yaşamanın güzelliklerini bozmamaları lâzım.” dedi.

dorval_camisi_mehmet_deger.jpg

Dorval Camisi'nin daha önce de 7 kez muhtelif şekillerdeki saldırılara maruz kaldığını ifade eden Mehmet Değer, “Bu sekizinci oldu. Bugüne kadar da saldıranların hiçbiri bulunamadı. Bundan önce, Suriyeli mültecilere sponsor olup ‘Kanada'ya getiriyoruz.’ diye tehditler almıştık. Bu çalışmalarımız Kanada basınında da çıkmıştı. Bu yüzden hedef olduğumuzu sanıyorum. Bu davranış tarzının Kanada değerleri ve sistemi ile uyuşmadığını onlar da biliyor. Bu kişilerin ve onları buna teşvik edenlerin mutlaka bulunması lâzım. Polis bu suçluları bulamazsa ileride bu gibi olaylar artar.” diye konuştu.

Olay sonrası Dorval Camisi'ne gelen Montreal polisi, camiden parmak izleri ve yapıştırılan afişi aldı. Polis, caminin güvenlik kamerası kayıtlarını da delil olarak soruşturma dosyasına dâhil etti.

HABERE YORUM KAT