1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Kampanyanın İlk Yardımları Suriye'de Dağıtıldı
Kampanyanın İlk Yardımları Suriyede Dağıtıldı

Kampanyanın İlk Yardımları Suriye'de Dağıtıldı

'Kış geldi... Suriye için bir ekmek, bir battaniye' kampanyasının ilk yardımları Suriye'ye ulaştırıldı.

A+A-

Haksöz-Haber

'Kış geldi... Suriye için bir ekmek, bir battaniye' kampanyası Türkiye'nin bütün kesimlerini Suriye'ye insani yardım için birleştirdi. Türkiyeli yardım kuruluşları, STK'lar, medya kuruluşları ve kanaat önderlerinin ortak imza verdiği kampanya kapsamında hazırlanan yardımlar bölgeye ulaştırılmaya başlandı.

Yaşanan katliam ve trajedinin mağduru olan Suriyelilere yardım için Türkiye'deki sivil toplum kuruluşlarının başlattığı kampanya kapsamındaki ilk yardımlar, Sadakataşı Derneği tarafından Suriyeli sivil vatandaşlara ulaştırıldı. Bu kapsamda 50 ton un ile 2.000 adet battaniye Babüsselam, Azez, Tadef, Halep Şehir merkezi ve civar köylerindeki savaş mağdurlarına dağıtıldı, dağıtımlara içerideki ekipler tarafından devam ediliyor.

Sadakataşı derneği başkanı Kemal Özdal ve beraberindeki heyetin koordine ettiği dağıtımlar esnasında ekibin geçtiği bölgeler ve çalışma yaptıkları alanların da bombalanması sonucu tehlike atlatan yardım görevlileri dağıtımları tamamlayarak yurda döndü.

Bölgeye götürülen Un yardımlarını bizzat ekmek üretimi yapılan fırınlara tek tek teslim eden dernek yetkilileri, fırınlarda yapılan ekmeklerin dağıtımlarına da eşlik ettiler.

Sadakataşı Derneği başkanı Kemal Özdal dağıtımlara ilişkin yaptığı açıklamada; "Türkiye halkı çağrıya büyük duyarlılık gösterdi. Derneğimizin 20 aydır Suriye ve bölgede sürdürdüğü çalışmalar neticesinde edindiğimiz tecrübeler bize ciddi kolaylıklar sağladı. Bağışçılarımız bu kampanya sonrasında derneğimize ulaşarak seferberliğe katılmak istediklerini ifade ettiler. Çok kısa sürede bir kaç gün içerisinde 50 Ton Un yardımını hazırlayarak bölgeye ulaştırdık. Şu ana kadar yaklaşık olarak 10 Bine yakın battaniye dağıtımını da tamamladık. Bu çok önemli bir gelişme. Derneğimize tırlar dolusu Un bağışı sürmekte, en kısa sürede inşaallah yeni yardım konvoylarımızla Suriye'de olmaya devam edeceğiz. Özellikle soğuk kış günlerinde battaniye ve kıtlık tehlikesi nedeniyle un yardımlarına ihtiyaç var. " diye konuştu.

Sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Türk Kızılayı ve Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV) işbirliğiyle yürütülen kampanya kapsamında toplanan yardımlar, bölgeye ulaştırılmaya başlandı.

suriye_un_battaniye_yardim.jpg

suriye_un_battaniye_yardim-(2).jpg

suriye_un_battaniye_yardim-(3).jpg

suriye_un_battaniye_yardim-(4).jpg

suriye_un_battaniye_yardim-(5).jpg

suriye_un_battaniye_yardim-(6).jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum