1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kamil Koç’tan Namaz Hazımsızlığı
Kamil Koç’tan Namaz Hazımsızlığı

Kamil Koç’tan Namaz Hazımsızlığı

Kamil Koç, geçtiğimiz Çarşamba günü Isparta’dan İstanbul’a seyahat eden ve namaz kılmak için Kütahya Otogarı’nda inen 17 yaşında İmam Hatip lisesi son sınıf öğrencisi Zeynep Demirkol’u yolda bıraktı.

A+A-

Akit’in; Kamil Koç’un namaz kılmak isteyen yolcuyu yolda bırakmasıyla ilgili haberinin üzerinden 1 hafta geçmeden, benzer bir olay daha yaşandı. Kamil Koç, geçtiğimiz Çarşamba günü Isparta’dan İstanbul’a seyahat eden ve namaz kılmak için Kütahya Otogarı’nda inen 17 yaşında İmam Hatip lisesi son sınıf öğrencisi Zeynep Demirkol’u yolda bıraktı.

 “Namaz Kilmaya Gittim, Döndüğümde Otobüs Yoktu”

Yaz tatilini ailesinin yanında geçiren 17 yaşındaki İmam Hatip lisesi son sınıf öğrencisi Zeynep Demirkol, geçtiğimiz Çarşamba günü Isparta’dan İstanbul’a gelmek için Kamil Koç’un otobüsüne bindi. Kütahya Otogarı’na yanaştıklarını ifade eden Demirkol, “Otogara girince herkes otobüsten indi. Ben de mola verildiğini zannederek ve diğer vakte yetişemeyeceğim için namazımı kılmak üzere mescide gittim. Döndüğümde otobüs yoktu. Sonra babam bana yeniden Kamil Koç’tan bilet kestirdi” dedi.

Baba Demirkol: “Kamil Koç Hem Kizimi Yolda Birakti Hem De İkinci Bilet Parasi Aldi”

Mağdur olan kızın babası Kamuran Demirkol ise, “Kızımı Isparta’dan İstanbul’a giden Kamil Koç otobüsünde 28 numaralı koltuğa bindirerek yolladım. Sonra ise otobüs Kütahya’ya varıyor. Kızım, bir dahaki namaz vaktine yetişemeyeceğini anlayarak ve namaz kılacağını belirterek mescide gidiyor. Muavin duraklamanın mola veya süresi hakkında bilgi vermiyor. Daha sonra kontrol ettiklerinde ise kızımın olmadığının farkına varmışlar. Konuyla ilgili olarak muavin beni aradı ve ‘Yolcunuz yok’ dedi. Ben de cevap olarak namaza gittiğini ifade ederek, ‘Bir dakika beklerseniz gelir’ dedim. Muavin, ‘Biz beklemeyiz’ diyerek yola devam edeceklerini beyan etti. Daha sonra ise Kamil Koç’un çağrı merkezini aradım. Oradan da bana yapabilecekleri bir şey olmadığını ifade ederek yolcu gelmediği zaman durmadıklarını belirttiler. Daha 17 yaşında bir kız çocuğu olduğunu söyledim onlara. Daha sonra çağrı merkezinden yeni bir bilet almamı söylediler. Ben de Kamil Koç’tan yeni bir bilet aldım” şeklinde konuştu.

“Şikayet Etme, 2. Bilet Bizden” Önerisi

İkinci defa Kamil Koç’tan 19 numaralı otobüs koltuğuna para ödediğini vurgulayan baba Demirkol, “Daha sonra geçen hafta yaşanan Kamil Koç’un yolcuyu bırakma haberini hatırlatarak, kendilerini basına şikayet edeceğimi bildirdim. Namaz için geçen defa yaptıklarını hatırlatarak, bunun ikincisi olduğunu belirttim. ‘Namaz kılan kızımın mağdur olmaması için muavine resmen yalvardım ama beklemedi’ dedim. ‘Basın’ lafını duyan Kamil Koç, ‘Şikayetçi olmazsanız ikinci biletin parasını iade ederiz’ dedi. Kredi kartımla ödeme yapmıştım zaten, parasını sonra geri iade ettiklerini söylediler” açıklamasında bulundu.

Al: Yolcu 50 Dakika Boyunca Ne Namazi Kiliyor?

Konuyla ilgili iddialara cevap veren Kamil Koç Kurumsal İletişim Uzmanı Hakan Al ise, uzunca bir süre yolcuyu bekleyip annos yaptıklarını söyledi. Yolcu Zeynep Demirkol’un otobüste olmadığının anlaşımasının ardınan verilen irtibat numarasından babasına ulaşıldığını belirten Hakan Al, bütün uğraşlarına rağmen yolcuya ulaşamamalarının ardından otobüsün otogardan çıkış yaptığını savundu.

Firmanın, otogarda bırakılan yolcuya ikinci bir bilet aldırma konusunda tatmin edici bir açıklama getiremeyen Al, yolcunun 50 dakika boyunca beklendiğini iddia ederek, “Onu da geçelim, bu kız 50 dakika boyunca ne namazı kılıyor?” şeklinde kendini savundu.

(Yeni Akit)

HABERE YORUM KAT

1 Yorum