1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kamalak İttifak Görüşmelerine mi Başladı?
Kamalak İttifak Görüşmelerine mi Başladı?

Kamalak İttifak Görüşmelerine mi Başladı?

7 Haziran seçimleri öncesinde HDP ile ittifak görüşmeleri yaptığı iddia edilen fakat bu girişimin sonuçsuz kalması üzerine seçime BBP ile birlikte giren SP bir kez daha HDP ittifakına mı oynuyor?

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak kritik bir dönemde çok kritik bir ziyarette bulundu. Kamalak’ın Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ı ziyareti akıllara bazı soruları getirdi. 

Diyarbakır'a önceki gün gelen ve partisince düzenlenen bölge toplantısına katıldıktan sonra bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Kamalak'ın, kentteki temasları çerçevesinde Büyükşehir Belediyesini de ziyaret ettiği bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Kamalak, beraberinde Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bozan ve bazı partililerle başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, Kışanak ve Belediye Başkan Vekili Fırat Anlı ile görüştü.

7 Haziran seçimleri öncesinde SP’nin Altan Tan üzerinden HDP ile seçim ittifakı görüşmeleri yaptığı iddiaları gündeme gelmiş, fakat HDP’nin müttefiki sol örgütlerce bu ittifakın engellendiği söylenmişti. 1 kasım’da tekrarlanacak seçimler öncesinde gündeme gelen bu ziyaret ister istemez akıllara yeni bir seçim ititfakı girişimi mi sorusunu getirmekte.  

HABERE YORUM KAT

1 Yorum