Kamalak: 28 Şubat Şimdikinden Daha Onurluydu!

13.05.2015 23:25
Kamalak: 28 Şubat Şimdikinden Daha Onurluydu!
28 Şubat'ta askerin tarafında yer alan Gülen medyasına açıklama yapan Mustafa Kamalak, “28 Şubat süreci bütün alçaklığına rağmen şimdikinden daha onurluydu.” dedi.

Haber 10'da yer alan habere göre; Zaman'ın Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'yla görüşen Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve Mustafa Destici, ilginç açıklamalarda bulundu.

Dershanelerin dönüşüm tartışmasıyla birlikte başlayan ve 17-25 Aralık darbe girişimiyle devam eden süreç içinde sık sık Gülen medyasında yer alan ve Fetullah Gülen'i öven açıklamalara imza atan Mustafa Kamalak, şimdi de 28 Şubat döneminde askerin Prof. Dr. Necmettin Erbakan'dan daha demokrat olduğunu söyleyip darbeye alkış tutan Zaman gazetesine, “28 Şubat süreci bütün alçaklığına rağmen şimdikinden daha onurluydu.” açıklamasında bulundu.

Kamalak Zaman gazetesine yaptığı açıklamada, hukuktan ayrılan devletin en büyük çete haline geleceğini söyledi.

Mustafa Kamalak'ın kırmızı kitapla ilgili sözleri:

Toplumu ayakta tutan birtakım kurallar var. Eğer hiçbir kural olmayacak olursa toplum dağılır. Bunlara sosyal düzen kuralları diyoruz. Bunlar kendi içerisinde dört grupta toplanır. Örf ve âdetler, ahlak kuralları, dini kurallar ve hukuk kuralları. Hukuk kurallarına uyulmadığı takdirde devleti karşınızda bulursunuz. Devlet yaptırımıyla karşılaşır. Bunun için de devletin gerçekten hukuk devleti olması gerekir. Bir hukuk devletinde de Kırmızı Kitap falan vs. olamaz. Nitekim bir toplantıda ‘28 Şubat süreci bütün alçaklığına rağmen şimdikinden daha onurluydu.' dedim. Şimdi de aynı kanaatteyim. Kırmızı kitap dediğiniz şey malum şahsi bir husumete yönelik düşünceden kaynaklanan bir durum. Uyulursa ne olur uyulmazsa ne olur. Abesle iştigal. Legal görünümlü illegal yapılar... Saçma bir şey. Eğer hukukun dışına çıkıyorsa elbette onunla mücadele edilir. Kırmızı Kitap'a alınması gerekmez. Bir hukuk devletinde böyle saçma böyle bir şey olmaz. Tabii ki hukuku ihlal eden kişi ya da grup varsa devlet bunun için var. Hukuk kurallarını korumakla mükellef. Eğer bir devlet hukuktan ayrılacak olursa o ülkenin en büyük çetesi olur. Çete işte mal varlığına el koyuyor, ne yapacaksın? Hukuktan ayrılırsa bir devlet, o ülkede en güçlü ve en geniş çetesi olur. Ülke çapında kendi otoritesini kuruyor ve oluyor bir devlet.

 “FETULLAH HOCA DEVLETİN YAPAMADIĞINI YAPMIŞTIR”

Mustafa Kamalak, Gülen grubunun yanında yer aldığı için kendisine yapılan eleştirilere tepki göstererek, “Bize şunu söylediler; ‘Efendim sen Cemaat'ten yana mısın?' Ben haktan hukuktan yanayım. Beğenirsin beğenmezsin, açık net söylüyorum, Fethullah Hoca devletin yapamadığını yapmıştır. 160 ülkede okulları var. Devletin kaç ülkede okulu var? Senin 160 ülkede okulun şöyle dursun, büyükelçiliğin var mı? Yok.” demişti.

 “EN HAYIRLI VE GENİŞ KAPSAMLI HİZMET KURULUŞU”

Kamalak 17 Aralık darbe girişiminden üç gün önce bağlandığı Gülen medyasının haber kanalı SHaber'de Gülen grubu için, “Hizmet Hareketi Türkiye'nin en geniş kapsamlı, en hayırlı hizmet kuruluşudur.” demişti.

 • Yorumlar 8
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim