1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Kalamun'da Hizbullah'a Toplu Saldırı (VİDEO)
Kalamun'da Hizbullah'a Toplu Saldırı (VİDEO)

Kalamun'da Hizbullah'a Toplu Saldırı (VİDEO)

Esed ordusuna destekçi güç olarak Suriye'de savaşan Hizbullah'a muhalifler tarafından büyük bir operasyon başlatıldı.

A+A-

Pazartesi günü açıklama yapan Suriye’li muhalifler, Şam'ın dağlık Kalamun bölgesine konuşlanan Hizbullah ve Esed birliklerine karşı 22 grupla büyük çapta operasyon için Batı Kalamun Koalisyonu'nu kurma kararı aldıklarını açıkladılar.

Şam'da adeta Hizbullah'ın kalesi olarak bilinen ve dağlık konuma sahip Kalamun bölgesi uzun zamandır çatışmaların yoğun şekilde devam ettiği bölge olarak biliniyor.

Esed ordu güçlerine verdiği destekle savaşın seyrine dğiştirmeye çalışan Hizbullah'a muhalifler kurdukları Batı Kalamun Koalisyonu ile 22 grupla birleşerek Hizbullah ve Esed ordu birliklerine ait yerleri tamamen saldırı düzenleyerek ele geçirme kararı aldıklarını bildirdiler.

kalamun_hizbullah.jpg

Öte yandan bölgede devam eden çatışmalarda Hizbullah'a ait bir çok militanın muhaliflerce düzenlenen saldırıda öldüğü ve yaralandığı açıklanırken birçok silah ve ağır silahın ele geçirildiği ifade edildi.

Suriye'de Beşar Esed güçlerine destek olmak amacıyla savaşan Lübnan Şii örgütü Hizbullah, Şam Kalamoun'da 15 kayıp verdi.

kalamun_hizbullah+.jpg
Muhaliflerce ele geçirilen Hizbullah'a ait bir zırhlı

kalamun_hizbullah++.jpg

Nusret Cephesi, Lübnan emniyet güçlerinden 9 rehineye ait görüntüyü yayınladı. Nusret Cephesinin rehinelere ait görüntüleri paylaşarak Suriye savaşında Beşşar Esed tarafında yer alan Lübnanlı Hizbullah örgütüne mesaj gönderdiği görüldü

islahhaber.net
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT