1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kahraman Maraş'ta Adeviyye Nöbeti Sürüyor
Kahraman Maraşta Adeviyye Nöbeti Sürüyor

Kahraman Maraş'ta Adeviyye Nöbeti Sürüyor

Maraş'ta Adeviyye nöbeti 1 Eylül'e kadar sürecek.

A+A-

Kahramanmaraş’ta 26 Ağustosta başlayan ve İslam Dünyası Dayanışma Platformunun düzenlediği kardeşlik buluşması ve Adevviye nöbeti müslümanların tüm samimi duyguları ile altıncı gününü de tamamladı. Başta Mısır ve Suriye olmak üzere tüm İslam coğrafyasında zulme uğrayan kardeşlerimiz ve mazlum halklar için toplanan Kahramanmaraşlı müslümanlar meydanları boş bırakmayarak direnen kardeşlerine desteklerini sürdürüyorlar. Kan ve zulmün hiç ara vermeden devam ettiği Ortadoğu topraklarının yeni açacak filizlere gebe olduğu bilinci ile Allah’a yakarışlarından bir an geri durmayan Kahramanmaraş halkı ezgiler, marşlar, konuşmalar ve tekbirler eşliğinde sırf “Rabbim Allah” dedikleri için şehit edilen kardeşlerinin safında yer aldıklarını deklare etmektedirler.

Gözü dönmüş Batının olup bitenlere seyirci kalmasını hiçte yadırgamayan şuurlu müslümanlar, çıkarcı emperyalist güçlerin oyunlarının zayıf Allah’ın planının ise ne kadar büyük olduğunu çok iyi biliyor. Zulme sessiz kalmanın bedelini geçmişte ağır ödeyen müminler dilsiz şeytanın süslemelerine kanmayacaklarını Allah’ın izni ile zafere doğru yürüdüklerinin bilincinde olduklarını açıkladılar.

Ramazan Kayan ve Adem Özkese’nin de katılımları ile derin duygular yaşayan K.Maraşlı müslümanlar birlik olmanın, bir olmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha tüm İslam dünyasına ilan ettiler. Bu sebeple el ele verip tüm tağuti sistemlere karşı birlik mesajı verdiler. Bugün de kermes düzenleyerek desteklerini tüm hızıyla devam ettiren K.Maraşlı müslümanlar mazlumların eli ile zalimler yenik düşürülünceye kadar inanmış, adanmış ve şehadeti bekleyen tüm mukaddes canlarla birlikte olmaya söz verdiler.

 

maras_eylem.jpg

maras_eylem-(2).jpg

maras_eylem-(3).jpg

maras_eylem-(4).jpg

maras_eylem-(5).jpg

maras_eylem-(6).jpg

maras_eylem-(7).jpg

maras_eylem-(8).jpg

maras_eylem-(9).jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum