Kaddafi'nin Başına Ödül Koydular

25.08.2011 00:02
Kaddafinin Başına Ödül Koydular
Muhaliflerin Bingazi'de kurduğu Ulusal Geçiş Konseyi ise Trablus'a taşınma hazırlıkları yaparken, Kaddafi'ye son darbeyi vurmak için de tüm yöntemleri deniyor.

Muhaliflerin Bingazi'de kurduğu Ulusal Geçiş Konseyi ise Trablus'a taşınma hazırlıkları yaparken, Kaddafi'ye son darbeyi vurmak için de tüm yöntemleri deniyor.

Konseyin başkanı Mustafa Abdülcelil, Muammer Kaddafi'yi yakalayan ya da öldürenlerin affedileceğini söyledi. Abdülcelil, ismini vermediği Bingazili bir işadamının da Kaddafi'yi yakalayana 2 milyon Libya Dinarı (2,2 milyon lira) ödül vereceğini söyledi.

Muammer Kaddafi, dün gece yerel bir radyoya yaptığı açıklamada "zafer ya da şehadete kadar" savaşmaya devam edeceğini söyledi ve asla teslim olmayacağını vurguladı. Kaddafi, Trablus halkından ve ülke genelindeki aşiretlerden, başkenti "şeytanlardan ve hainlerden" temizlemelerini istemişti.

Muammer Kaddafi'nin karargâhını dün ele geçiren muhalifler, başkent Trablus'ta hakimiyeti hâlâ tam olarak sağlayabilmiş değil. Karargâhın hemen yakınındaki Ebu Selim Mahallesi'nde direnen Kaddafi yanlıları, havaalanına giden yolu da keskin nişancıları sayesinde ulaşıma kapatmış durumda.

Muhalif güçler, Trablus'taki uluslararası havaalanını da kontrol ettiklerini öne sürüyor fakat bölgeden hâlâ çatışma haberleri geliyor. Havaalanına giden yolun, Kaddafi yanlılarının yoğun ateşi altında olduğu belirtiliyor. El Arabiya televizyonu ise, Muammer Kaddafi güçlerinin yabancı gazetecilerin bulunduğu Rixos Oteli'nden çekildiğini duyurdu. Gazetecilerin, Kızılhaç tarafından tahliye edileceği bildirildi. (CİHAN) 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim