1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. LİBYA

  4. Kaddafi, Her Şeyi El-Kaide'ye Yükledi
Kaddafi, Her Şeyi El-Kaideye Yükledi

Kaddafi, Her Şeyi El-Kaide'ye Yükledi

Kaddafi, Türkiye'den giden TRTTürk ebine açıklamalarda bulundu. Her şeyi yine el-Kaide'ye yükledi, Batı'nın tavrını eleştirdi, Kürt sorununa dikkat çekti.

09 Mart 2011 Çarşamba 11:32A+A-

Libya'da çıkan iç çatışmaların başaktörü Muammer Kaddafi TRTTürk ekibine özel röpotaj verdi Kaddafi'nin tüm olaylardan dolayı El Kaide'yi suçlamasını soran muhabire, "Ben El Kaide dışında bir şey göremiyorum. Gençlerin savaşmaları için bazıları para veriyor. Ancak ben El Kaide'den başka kimseyi göremiyorum" dedi.

"HER ŞEYİN ARKASINDA EL KAİDE VAR"

Kaddafi'nin konuşmasından satırbaşları:

""Bazı bölgeleri ele geçirdiklerinde biz halka çağrı yaptık. Çocuklarınızı isyancıların elinden alın. Bin Ladin'in elinden alın. Halk liderleri sözlerimizden çıkmadılar. Çocuklarını da başkalarının kullanmasına izin vermediler...

Gösteriler ilk başladığında El Kaide mensupları bazı görüntüleri dış basına göndermeye çalıştılar. Sanki Libya ordusu göstericileri öldürüyormuş gibi.

BM'nin daha önce yapması gerekenler varken hemen iç müdahale kararını almaya çalıştı. Onların daha önce yapması gerekenler vardı.

Irak'ta, Afganistan'da hep El Kaide var. Oralardaki durumu görüyorsunuz. İnsanlar nasıl oluyor da karşı oldukları bir şeyin yanında duruyorlar. Anlamıyorum.

Ondan sonra Akdeniz korsanların akınına uğrayacak. Korsanlar haraç kesecek. Barbaros Hayrettin gelecek haraç kesecek.

Libya'nın birçok bölgesinde halk isyancıları kovdu. Onların ellerindeki silahları aldı. Şu an ülkenin büyük bir bölümünde sükunet var. Bingazi'de de aynı şeyler yaşanıyor.

İRAN'DAKİ DURUM FARKLI

İran'daki yönetim de emperyalizme karşı olduğunu söylüyor. Oralarda da gösteriler oluyor. Oradaki durum biraz farklı. İtalya'da da gösteriler oldu. 30 kentte protestolar yapıldı. Yunanistan'da da yapılıyor. Burada bana karşı yapılan bir ayaklanma yok. Burada benim taraftarlarıma karşı yapılan bir ayaklanma var. Tunus ve Mısır'da devlet başkanlarına karşı ayaklanma yapıldı. Ancak burada durum öyle değil.

EL KAİDE GALİP GELİRSE FELAKET OLUR

Burada El Kaide'nin galip gelmesi beraberinde büyük bir felaketi getirir. Avrupa ve Amerika kısa sürede burayı işgale ederler. Burayı işgal ettiler mi Afrika'yı ele geçirirler.

"HEPİMİZ OSMANLIYIZ!"

Türkiye ile önemli dostluklarımız var. Bizim özel anlaşmalarımız var. Türkiyeli şirketlerin Libya'da önceliği var. Türkiye hükümeti ilk başlarda durumu yanlış anladı. Buradaki olaylar yanlış aksettirilince Türkiye doğal olarak işçilerini geri çekti. Ancak, Türkiye'de gerçekleri anlayınca gereğini yapacaktır.

TÜRK ORDUSU DA KÜRTLERLE SAVAŞIYOR!

Türkiye'de yıllardır savaş var. Türk ordusu yıllardır Kürtlerle savaşıyor. Neden batılı ülkeler Türkiye'nin hava sahasını kapatmıyor. Türkiye ve batılı ülkeler gerçeği gördüklerinde daha farklı davranacaklardır.

Yüzlerce yıl bir arada yaşadık. Bu bir gerçek. Hepimiz Osmanlıyız."

HABERE YORUM KAT