1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kaçırılan TIR Şoförü TVNET'e Konuştu
Kaçırılan TIR Şoförü TVNET'e Konuştu

Kaçırılan TIR Şoförü TVNET'e Konuştu

IŞİD'in rehin aldığı 32 TIR şoförüne TVNET ulaştı. Kaçırılan şoförlerden Halil Ada canlı yayında durumları hakkında bilgi verdi.

A+A-

IŞİD'in Musul'da rehin aldığı TIR şoförlerine TVNET ulaştı. Kaçırılan şoförlerden Halil Ada, telefonla TVNET canlı yayına bağlanarak durumları hakkında bilgi verdi.

"Bugün ailelerimizle görüştük"

Durumlarının ve sağlık durumlarının iyi olduğunu söyleyen Ada, "Bizi rehin alındıktan sonra başka bir yere götürdüler. 4 gündür ellerinde tutuluyoruz. Bugün ailelerimizle görüştük, sağlık durumumuz iyi bizi merak etmesinler" dedi.

"Kapalı alandayız dışarıyı göremiyoruz"

Kendisinin Şanlıurfa'lı olduğunu belirten Ada, diğer şoförler ve tutuldukları yer hakkında şu bilgileri verdi: "Şanlıurfa'da yaşıyorum ben. Diğer kaçırılan şoförler Adana, Kahramanmaraş, Mardin'den. Şu an tutulduğumuz alan kapalı bir alan, dışarıyı görmüyoruz. Musul'a bağlı Gayera kentinin havaalanı burası. "

"Sadece beyaz ekmek ve su veriyorlar"

4 gündür nasıl yaşadıklarını anlatan Halil Ada, 'Bize beyaz ekmek ve su getiriyorlar. Bizi sorguya almadılar. Bizimle kimse konuşmadı. Şirketle mi devletle mi bağlantıya geçtiler bilmiyoruz. Onlardan gizli telefonla konuşuyoruz, geldiklerinde saklıyoruz.' dedi.

Bize "inşallah sizi bırakacağız" dediler

IŞİD'in kendilerine "inşallah sizi bırakacağız" dediğini de aktaran kaçırılan şoförlerden Ada, tutuldukları alanda kendilerini 2 ya da 3 IŞİD militanının beklediğini de söyledi.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT